خانوادهطلاق

طلاق‌ عاطفی

طلاق عاطفي به سردي رابطه ميان زن و شوهر گفته مي‌شود.

در واقع در اين رابطه ضعف ارتباط عاطفي زن و شوهر منجر مي‌شود به سردي تمامي روابطي كه يك زوج مي‌توانند با هم داشته باشند؛ مانند رابطه روحي، جسمي،جنسی، عاطفي و حتي گفتاري.

وجود اين مشكل در يك رابطه باعث بي‌مهري و كم شدن انرژي مثبت در خانواده مي‌شود؛ زوج‌ها در بيگانگي دنياي يكديگر گم شده‌اند و فقط براي هم حكم يك هم‌خانه يا يك مصاحب كه به او عادت كرده‌اند را دارند.

اين افراد با فاصله‌اي كه از لحاظ روحي و جسمي با يكديگر دارند، خط قرمزهايي را براي همديگر مشخص كرده‌اند و هركدام در خلوت خود ديگري را متهم مي‌كند.

درك نكردن صحيح از رفتار و گفتار يكديگر، نداشتن شناخت كافي از روحيات طرف مقابل و عاقبت بي‌علاقگي و سردي نسبت به شريك زندگي خود همه و همه ‌دست به دست هم مي‌دهد تا يك طلاق عاطفي را در زندگي زوج‌ها به‌وجود بياورد.

هيچ آمار دقيقي از ميزان وجود طلاق عاطفي در دست نيست ولي مي‌توان به جرات گفت آمار طلاق عاطفي در كشورما از طلاق قانوني بيشتر است.

در اين مطلب شما را با علل و عوامل به وجود آمدن طلاق عاطفي، نشانه‌هاي آن و راهكارهايي براي رهايي از آن آشنا مي‌كنيم.

طلاق عاطفی زمانی اتفاق می‌افتد که زن و مرد در کنار هم به سردی زندگی می کنند ولی تقاضای طلاق قانونی نمی‌کنند؛ گاهی نیز جدا از یکدیگر زندگی میکنند.

داشتن فرزند یا دیدگاه منفی جامعه به طلاق می‌تواند دلیل عدم طلاق قانونی باشد.

دلایل به وجود آمدن طلاق عاطفي

  1. عدم تأمین نیازهای عاطفی
  2. بی‌توجهی
  3. مشکلات ارتباطی
  4. انتخاب نادرست همسر
  5. عدم هم دلی و همراهی
  6. رفتارهای خشونت آمیز
  7. عدم گذران وقت با یکدیگر
  8. نارضایتی جنسی
  9. بی اعتمادی
  10. عدم احساس مسئولیت مرد عدم تعادل روحی

در قانون چیزی تحت عنوان طلاق عاطفی نداریم، اما عدم برقراری رابطه جنسی یا جدا زندگی کردن به مدت طولانی میتوانند از مصادیق عسر و حرج (یعنی شرایط سخت زندگی ) و طلاق باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا