لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

وبلاگ بنیاد وکلا
۳۳۷ بازدید ۰ دیدگاه

می‌خواهید در محاکم قضایی یا اداری از خودتان دفاع کنید؟

می‌خواهید در محاکم قضایی یا اداری از خودتان دفاع کنید؟
مینا محمدی
مشاوره حقوقی با مینا محمدی کارشناس حقوقی
۴.۵ بر اساس (۳۱۸) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

اگر از شما در دادگاه شکایت شده و می‌خواهید از خودتان در برابر دادخواست حقوقی یا شکوائیه کیفری دفاع کنید یا دادنامه و حکم دادگاه به شما ابلاغ شده است و می‌خواهید در دفاع از خودتان لایحه تهیه کنید، به وکیل متخصص و برتر در زمینه‌ دعوای حقوقی یا کیفری مطرح شده نیاز دارید،

همچنین اگر از مراجع ذی‌صلاح مثل بیمه، مالیات، ثبت و… به دست شما ابلاغیه یا اجراییه رسیده است و می‌خواهید به سرعت بهترین راهکار و مسیر حقوقی را پیدا کنید، به کارشناسان حقوقی کارکشته احتیاج دارید.

بنیاد وکلا این امکان را در اختیار شما گذاشته است تا مشکلات حقوقی و کیفری خودتان را با هزاران وکیل متخصص و کارشناس خبره در میان بگذارید و از بین همه پیشنهادات آنها راهکار و خدمت حقوقی مناسب با شرایط خودتان را انتخاب کنید!

در این یادداشت از مراحل و مزایای این فرآیند آگاه می‌شوید و خدمات بنیاد وکلا را بیشتر خواهید شناخت.

بهترین راهکار برای دفاع از شما چیست؟

در بنیاد وکلا چند راه برای یافتن بهترین راهکار دفاعی وجود دارد که در اینجا دو مورد را بررسی می‌کنیم. یکی سامانه ثبت درخواست حقوقی و کیفری، سپس دریافت پیشنهادات وکلا و کارشناسان بنیاد و در نهایت انتخاب پیشنهاد و خدمت از سوی شما و ادامه مسیر است. دیگری استفاده مستقیم از خدمت تنظیم لایحه است. در این مطلب با این دو روش آشنا می‌شوید.

یکی از خدمات حقوقی بنیاد وکلا تنظیم اختصاصی اوراق قضایی است؛ مانند تنظیم لایحه دفاعیه، دادخواست برای دادگاه حقوقی، شکوائیه برای دادگاه کیفری، و اظهارنامه.

 

۱. ثبت مشکل حقوقی برای ارزیابی و ارائه پیشنهاد

در این شیوه، از طریق موبایل در صفحه اول سایت بنیاد وکلا گزینه «می‌خواهم دفاع کنم» را انتخاب کنید تا وارد صفحه بهترین راهکار حل مشکل حقوقی شوید. در این صفحه، آمار متخصصان و کارشناسان حقوقی را می‌بینید که آماده شنیدن مشکل شما و ارائه پیشنهاد هستند. تا کنون این تعداد بیش از هزار نفر متخصص اعم از وکیل یا کارشناس است.

مراحل استفاده از این خدمت از این قرار است:

 • ۱‌. ثبت درخواست ارزیابی حقوقی

موضوع و مشکل خودتان را در قسمت مربوط بنویسید. بیش از ۴ هزار کاراکتر فضا برای نوشتن دارید. همچنین شما در هر روز می‌توانید «۳ درخواست ارزیابی حقوقی رایگان» بنویسید و ارسال کنید.

 • ۲. انتخاب متخصص حقوقی

پس از نوشتن موضوع و مشکل خود، می‌توانید متخصص حقوقی خاصی را انتخاب کنید تا به درخواست شما پاسخ دهد یا اینکه مطلب خود برای بیش از هزار متخصص بنیاد وکلا ارسال کنید.

متخصصان بنیاد وکلا تا کنون حدود ۷۰ هزار مورد درخواستی را حل و فصل کرده‌اند و مشتریان بنیاد نیز بیش از ۱۸ هزار دیدگاه خود را اظهار و ثبت کرده‌اند.

برای متخصص اختصاصی، می‌توانید بر اساس دو گزینه استان و شهر، آن ها را جستجو و انتخاب کنید.

از مزیت‌های انتخاب کارشناس حقوقی یا وکیل در شهر دلخواه این است که او نسبت به متخصصان شهرهای دیگر به مشکل شما در آن شهر اطلاعات بیشتری دارد یا می‌تواند به دست آورد و نیز اگر متخصص را بر اساس شهر محل سکونت انتخاب کنید برای مشاوره حضوری راحت‌تر هستید و هزینه سفر وکیل را نخواهید داشت.

 • ۳. انتخاب پیشنهاد و خدمت حقوقی

پس از ثبت درخواست شما، متخصص انتخابی شما یا در صورت ارسال عمومی، کارشناسان و متخصصین بنیاد وکلا به درخواست شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ می‌دهند و پیشنهادات خود را مطرح می‌کنند. سپس شما می‌توانید همه آن پیشنهادها را بررسی و یکی از آن ها را که با شرایط شما مناسب‌تر است انتخاب کنید.

یک نکته: درخواست شما پس از گذشت ۷ روز به وضعیت بسته‌شده تبدیل می‌شود و امکان دریافت پاسخ و پیشنهاد جدیدی را نخواهید داشت. البته خودتان هم می‌توانید قبل از این مهلت درخواست خود را ببندید.

 • ۴. حق‌الوکاله معقول و مناسب

در صورت انتخاب یکی از خدمات پیشنهادی، اگر هزینه‌ای دارد پس از پرداخت آن، وارد مرحله بعدی یعنی تماس از طرف بنیاد وکلا و راهنمایی کامل برای دریافت خدمت می‌شوید. البته حق‌الوکاله در بنیاد وکلا معقول و رقابتی است و هم از سوی بنیاد نظارت می‌شود و هم وکلا و تخصصان عضو بنیاد شرایط و مشکلات عمومی و اقتصادی مردم را در نظر می‌گیرند.

دیگر هزینه‌ها بسته به پرونده قضایی یا اداری شما متغیر است؛ مانند هزینه سفر، تهیه مدارک، دریافتی‌های دولتی و… ‌.

 • ۵. ثبت دیدگاه درباره کیفیت خدمت

در بنیاد وکلا همواره دریافت‌کنندگان خدمات حقوقی می‌توانند دیدگاه و نظرات مثبت یا منفی خود را بیان و ثبت کنند. این نظرات برای دیگر کاربران بنیاد و عموم بازدیدکنندگان سایت قابل‌مشاهده است. خودتان هم پیش از انتخاب متخصص می‌توانید دیدگاه دیگران را درباره عملکرد او ببینید و سپس تصمیم بگیرید. همچنین مدیران بنیاد وکلا به این نظرها توجه و دقت دارند و برای بهبود فرآیندها و عملکردها استفاده می‌کنند.

 

۲. درخواست تنظیم اوراق قضایی

اوراق قضایی، متن مکتوبی است که به مرجع قضایی یا صلاحیت‌دار دیگر ارائه می‌گردد و هدف از آن اثبات چیزی یا رد کردن آن یا بیان ایرادات و اشکالات درباره مدارک و اسناد است. هر کدام از طرفین دعوا یا اشخاص دیگر مرتبط با پرونده، در دفاع از خود می‌توانند لایحه تنظیم کنند. طرفین اصلی در لایحه حقوقی، خواهان و خوانده و در لایحه کیفری، شاکی و مشتکی علیه (کسی که علیه او شکایت شده) نامیده می‌شوند. شاهد، کارشناس، مطٌلع، داور و مانند آن، دیگر اشخاص مرتبط با موضوع و پرونده هستند.

تنظیم لایحه دفاعیه، تخصصی و حرفه‌ای است و بخصوص در پرونده‌های پیچیده و سنگین خیلی اهمیت دارد و گاهی جریان دادرسی را تغییر می‌دهد و باعث باطل شدن اصل دادخواست یا شکوائیه می‌گردد. بنابراین لایحه دفاعیه را از متخصصین بنیاد وکلا بخواهید.

مراحل تنظیم لایحه دفاعیه در این بنیاد سریع و آسان است:

 • ۱. ثبت درخواست

در این مرحله توضیح مختصری درباره مشکل خود می‌نویسید و اسناد لازم را تا سه مورد بارگذاری می‌کنید.

 • ۲. انتخاب متخصص حقوقی

وکیل و متخصص را می‌توانید بر اساس تخصص و نیز استان و شهر محل فعالیت او انتخاب کنید. با این قابلیت اگر پرونده شما در شهری غیر از محل سکونت شماست می‌توانید وکیل خودتان را از میان وکلای عضو بنیاد وکلا در آن شهر انتخاب کنید.

 • ۳. بررسی و ارسال پیشنهاد

با بررسی درخواست شما توسط کارشناسان و دریافت پیشنهادات متخصصین، پیشنهاد مناسبی به شما اعلام می‌گردد.

 • ۴. انتخاب پیشنهاد و پرداخت هزینه

با انتخاب مناسب‌ترین پیشنهاد از سوی شما، قیمت و زمان انجام خدمت تنظیم لایحه دفاعیه اعلام می‌شود و پس از پرداخت هزینه فرآیند تنظیم لایحه شروع می‌گردد. البته قبل از خرید این خدمت، هرگونه ابهام یا سؤال خود را می‌توانید با کارشناسان بنیاد مطرح کنید و مشورت بگیرید.

 • ۵. دریافت پیش‌نویس اول

پس از پرداخت هزینه، متخصص مسئول اولین پیش‌نویس لایحه را آماده و ارسال می‌کند. شما تا ۴۸ ساعت بعد از دریافت این پیش‌نویس فرصت دارید آن را بررسی و نظر و اصلاحات خود را اعلام کنید.

 • ۶. انجام اصلاحات و تنظیم لایحه نهایی

متخصص تنظیم‌کننده لایحه پس از دریافت نظر شما نسخه نهایی لایحه را آماده و ارسال می‌کند. پس از آن شما تا ۱۰ روز فرصت دارید که اگر از کیفیت خدمات راضی نباشید به کارشناسان بنیاد اعلام کنید تا درخواست شما دوباره بررسی گردد.

نکته پایانی اینکه همواره از پشتیبانی بنیاد وکلا برخوردارید و اگر به اینترنت هم دسترسی نداشته باشید می‌توانید با خط تلفن پشتیبانی و ارائه راهکار شبانه‌روزی بنیاد وکلا درخواست یا مشکل خود را مطرح کنید تا به شما برای پیدا کردن سریع‌ترین و بهترین راهکار کمک شود: (021-42818)

مینا محمدی
مشاوره حقوقی با مینا محمدی کارشناس حقوقی
۴.۵ بر اساس (۳۱۸) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

مشاوره خدمات در واتساپ سفارش سریع در واتساپ