سفتهکارگر - کارمند

ارائه سفته توسط کارگر به کارفرما

سفته یکی از اسناد تجاری است که در بسیاری از معاملات تجاری، اخذ وام های بانکی، استخدام نیرو توسط کارفرما اخذ می‌گردد. قوانین حاکم بر سفته شامل قانون تجارت است. این مواد قانونی به شرح ذیل می‌باشند:

ماده ۳۰۷ قانون تجارت: سفته‌ طلب سندی است که به موجب آن امضاکننده تعهد می‌کند مبلغی در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین و یا به‌ حواله‌ کرد آن شخص کارسازی نماید.

نوشته های مشابه

ماده ۳۰۸ قانون تجارت: سفته‌ طلب علاوه بر امضاء یا مهر باید دارای تاریخ و متضمن مراتب ذیل باشد:

  1. مبلغی که باید تادیه شود با تمام حروف.
  2. گیرنده وجه.
  3. تاریخ پرداخت.

طبق ماده ۳۰۸ قانون تجارت باید در نحوه تکمیل سفته دقت لازم را به عمل آورد. زیرا عدم رعایت هر کدام از موارد فوق الذکر عواقبی را به دنبال خواهد داشت.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی و راهنمایی جهت تنظیم سفته می‌توانید با کمترین هزینه از مشاوره حقوقی اداره کار در بنیاد وکلا بهره‌مند شوید.

نحوه پر کردن سفته جهت ارائه به کارفرما

زمانی جهت استخدام به کارفرما مراجعه می‌کنیم در اغلب موارد یکی از مدارکی که از نیرو جهت تضمین حسن انجام کار اخذ می‌گردد، سفته می‌باشد.

در موارد زیادی کارفرما جهت اخذ سفته حسن انجام کار، مبالغی را به صورت دلخواه درج نموده و به دلیل عدم تعهدات نیرو یا کارگر در صورت بروز اختلافاتی فی‌مابین مشکلاتی را برای نیروها ایجاد می‌نمایند.

از طرفی به دلیل عدم آشنایی افراد به مقررات و قوانین سفته و همچنین عدم رعایت نکات نوشتاری سفته کارگر دچار مشکلات قانونی می‌گردد. لذا بهتر است با نحوه پر کردن سفته و قوانین حاکم آشنا شویم.

در اغلب موارد کارفرمایان زمانی احساس می‌کنند کارگر یا نیروی استخدام شده به تعهدات خویش عمل ننموده و با کوچکترین اختلافاتی اقدام به اجرا گذاشتن سفته می‌کنند. در اینجا ضروریست کارگر جهت پر کردن سفته حسن انجام کار نکاتی را رعایت کنند تا دچار مشکلاتی نشوند.

این نکات شامل موارد ذیل است:

  1. در زمان اخذ سفته توسط کارفرمای مربوطه در قسمت تاریخ پرداخت سفته نباید تاریخی را ثبت نمائید و به جای تاریخ باید جمله سفته بابت حسن انجام کار” را ذکر نمایید. سپس بعد از آن شماره تاریخ قرارداد استخدام خویش را بنویسید.
  2. در سفته بابت حسن انجام کار در قسمت نام گیرنده سفته را حتما قید نموده و از نوشتن سفته در وجه حامل خودداری نمایید.
  3. در پر کردن قرارداد استخدام خویش حتما شماره و تاریخ سفته بابت حسن انجام کار را درج نمایید.
  4. بعد از پر کردن سفته بابت انجام کار و قبل از ارائه آن به کارفرما یک کپی از سفته مربوطه گرفته و تا پایان قرارداد استخدام خویش نزد خود نگه دارید.

در اغلب موارد کارفرمایان جهت اخذ سفته از درج عبارت سفته بابت حسن انجام کار دریغ می‌ورزند و به جای عبارت بابت حسن انجام کار، مبالغی را به طور دلخواه ذکر کرده و در آن زمان کارگر یا نیرویی که قصد استخدام در یک کارگاه یا شرکت را دارد، به ناچار مطابق خواسته کارفرما عمل می‌نماید.

ارائع سفته توسط کارگر

اقدامات قانونی و راهکار لازم جهت به اجرا گذاشتن سفته حسن انجام کار توسط کارگر در مقابل کارفرما

کارگر در صورتی که کارفرما، به دلیل عدم انجام تعهدات خواسته شده توسط کارفرما، سفته بابت حسن انجام کار را به اجرا گذاشت باید از طریق مراجع قضایی اقدام نموده و در صورت رعایت نکات حقوقی توسط کارگر، کارفرما به جرم خیانت در امانت محکوم شده و یک تا سه سال برای او حبس در نظر گرفته شده است.

مرجع رسیدگی به اختلافات بین کارگر و کارفرما اداره کار می‌باشد. اداره کار نزدیک ترین منطقه یا شهر به محل استقرار کارگاه یا شرکت مربوطه مرجع صالح به رسیدگی شکایت است.

اگر پس از اتمام قرارداد یا اخراج کارگر از شرکت یا کارگاه مربوطه کارفرما سفته را به کارگر تحویل نداد کارگر باید جهت اقدام قانونی چه کاری را انجام دهد؟

  • کارگر باید ابتدا ارتباط خویش با کارفرمای مورد نظر را ثابت نماید. اثبات ارتباط بین کارگر با کارفرما بدین صورت است که کارگر باید یک نسخه از قرارداد خویش با کارفرما را داشته باشد.
  • کارگر می‌تواند جهت اثبات ارتباط با کارفرما لیست مبالغی که به صورت ماهیانه به عنوان حقوق به حساب کارگر واریز شده را تهیه نموده و به اداره کار ارائه دهد.

پس از اثبات ارتباط بین کارگر و کارفرما، کارگر می‌تواند بابت اخذ سفته داده شده به کارفرما با مراجعه به اداره کار اقدام نماید. اما در بسیاری از موارد کارگران بدون داشتن مدارک لازم اقدام به شکایت کرده و دعوی آن‌ها رد می‌شود.

در صورتی کارگر در اداره کار نتوانست به دلیل عدم رعایت نکات حقوقی به حق خویش دست یابد می‌تواند از کارفرما شکایت کیفری مبنی بر خیانت در امانت در مراکز قضایی نماید.

هرگاه کارفرما در سفته به جای عبارت بابت حسن انجام کار مبالغی دلخواه را ذکر نمود و با اختلاف بین کارگر و کارفرما و شکایت کارگر جهت استحقاق حق و حقوق خویش در اداره کار مواجه گردید.

در اکثر موارد کارفرما اقدام به اجرا گذاشتن سفته می‌نماید. در اینجا کارگر باید ضمانتی بودن سفته بابت حسن انجام کار را اثبات نماید. راه‌های جهت اثبات این موضوع وجود دارد مبنی بر اینکه سفته اخذ شده از کارگر با مبلغ معین بابت حسن انجام کار بوده و نه مورد دیگر در این گونه موارد کارگر بهتر است با یک وکیل اداره کار مشورت نماید.

امضای سفته توسط کارگر

یکی از راه‌های اثبات سفته اخذ شده با مبلغ مشخص توسط کارفرما اینکه فقط بابت ضمانت حسن انجام کار بوده این است که کارگر از طریق شاهدینی بتواند موضوع را اثبات نماید.

طبق ماده ۶۷۴ قانون مجازات اسلامی هر گاه اموال منقول یا غیر منقول یا نوشته‌هایی از قبیل سفته و چک و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت یا هر کار با اجرت یا بی‌اجرت، به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که اشیاء مذکور، مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیاء نزد او بوده آن‌ها را به ضرر مالکین یا متصرفین آن‌ها استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.

پس می‌توان نتیجه گیری کرد در صورتی کارگر نتوانست از طریق اداره کار اقدام به استرداد سفته خویش نماید، می‌تواند شکایت کیفری تحت عنوان خیانت در امانت را مطابق ماده ۶۷۴ قانون مجازات اسلامی در یکی از دفاتر مراجع قضایی مطرح نموده و مدارک لازمه را ضمیمه شکایت خویش نماید.

آن گاه شکایت فوق الذکر به دادسرا ارجاع و پس از کسب دستور دادستان به یکی از شعبات دادسرا ارجاع داده خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا