لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

دخالت در زندگی را چگونه میتوانم پیگیری نمایم؟

پرسیده شده

باسلام
زنم دو بار با دخالت خانواده اش از خانه رفته و برگشته ولی این دفعه بازم همراه خانواده اش اومدن با ابرویزی وسایل شخصی اش را بردن و گفتند فردا اقدام به طلاق میدیم ولی الان چهار روز فرزندم را هم بردند و خبری ازشون نیست دایی. عمو. خاله. برادر و خصوصا مادرش دخالت زیاد میکنند الان یه ماه هم هست رفتند کجا میرفته که نمیگفت چکار میتونم بکنم شاهد و مدارک و فیلم های مداربسته قبلی هم دارم همچنبن مدارک دارم که با یه نفر چند بار پسر مجرد حرف میزده با تشکر

۵ پاسخ #95968354
۳۱۵
مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
نیلوفر سامان پور علیرضا شوری اکرم فرخ نفیسه سینائی
۷۳۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۱,۸۳۱) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۵ پاسخ برای این سوال ثبت شده

شما بایستی زوجه را الزام به تمکین نمایید و برای رابطه نامشروع بایستی دلیل و مدرکی برا اقدام به شکایت داشته باشید . جهیزیه هم اگر برای خودش بوده مشکلی در بردنش نیست .

گفتگو با متخصصین آنلاین
رامین رضایی
رامین رضایی ۰.۴ وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
۵ / ۵ (۱۰۴) دیدگاه
رضا رستمی
رضا رستمی ۱۰.۰ کارشناس حقوقی
۴.۸ / ۵ (۱,۶۵۶) دیدگاه
امید داوری
امید داوری ۴.۲ کارشناس ارشد حقوق
۴.۸ / ۵ (۳۳۸) دیدگاه

 عنوان مجرمانه ای در خصوص دخالت درزندگی وجود ندارد .بر طبق قانون فعل یا ترک فعلی جرم محسوب می شود که قانونگذار به صراحت آن را جرم اعلام کرده باشد و مجازات تعیین کرده باشد و به غیر از آن اصل بر برائت است.

بابت دخالت خانواده همسرتان امکان شکایت از آنها وجود ندارد و بابت عدم تمکین نیز می توانید ابتدا با ارسال اظهارنامه از همسرتان بخواهید که ظظرف مدت مشخصی به منزل بازگردند و در صورت عدم مراجعه از طریق قانونی برای الزام به تمکین ایشان اقدام نمایید. در خصوص مکالمات تلفنی همسرتان نیز احتمال اینکه این ادعای شما به نتیجه برسد ضعیف است.

روابط نامشروع به صرف صحبت اثبات نمی شود و محتوای مذاکرات مهم است و در خصوص دخالت اطرافیان ضمانت اجرای قانونی وجود ندارد مگر اینکه وصف کیفری مانند مزاحمت،توهین،تهمت و ...پیدا نماید

دخالت در زندگی، در قانون ما ، به عنوان جرم نوشته نشده است. و لذا مطرح کردن این موضوع در دادگاه نتیجه ای نخواهد داشت، توصیه میشود که اظهارنامه ای برای زوجه مبنی بر تمکین ارسال نمایید و بعد از گذشت ده روز چنانچه مراجعه نداشتند نسبت به طرح دادخواست الزام به تمکین اقدام نمایید که با این طریق ، نفقه ای به زوجه تعلق نخواهد گرفت و اجازه ازدواج مجدد را هم خواهید گرفت.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.