لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

می توانم حکم تخلیه بگیرم بدون اینکه حق کسب و پیشه پرداخت کنم؟

مغازه ای از سال ۶۵ اجاره داده ام بدلیل عدم تعدیل اجاره درخواست کارشناسی کردم حال که حکم قطعی گرفتم هر ماه اجاره را واریز به حساب دادگستری واریز می کند ولی فیش را تحویل محضر نمی دهد تا من وجه را از بانک ملی بگیرم حال باید چه کنم ؟ضمنا بکبار به دلیل عدم پرداخت اجاره حکم ارفاقی گرفتم و در صورت عدم پرداخت مجدد اجاره می توانم حکم تخلیه بگیرم بدون اینکه حق کسب و پیشه پرداخت کنم .

پرسیده شده
۳ پاسخ ۵۵ #76051484
مشاوره حقوقی تلفنی ملکی
سجاد نیستانی بیتا اخوان مدرس محمدهادی رادفر کامیار نهاردانی
۸۶۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۱,۵۶۳) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

بهتر است اول اظهارنامه ارسال کنید و سپس اگر فیش ها را تحویل ندادند برای اخذ حکم تخلیه اقدام کنید.

گفتگو با متخصصین آنلاین
اکرم فرخ
اکرم فرخ ۰.۴ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۲۷۰) دیدگاه
جواد شاهسوند اینانلو
جواد شاهسوند اینانلو ۰.۰ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۷ / ۵ (۹۵) دیدگاه
کیومرث نهاردانی
کیومرث نهاردانی ۵.۵ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۸۶) دیدگاه

اگر در عمل امکان برداشت از واریزی ها رو ندارید درواقع نوعی عدم پرداخت محسوب میشود و به نظر میرسد باتوجه به عمل مستاجر امکان صدور حکم تخلیه وجود دارد

با درود چنان‌چه مجدد مستاجر تخلف کند و نپردازد بله امکان پذیر است.
شرایط تخلیه مستاجر به علت عدم پرداخت اجاره بهاء قرارداد های تابع قانون ۱۳۵۶
به موجب ماده ۶ قانون فوق الذکر، مستاجر مکلف به پرداخت اجاره ( اجرت المسمی یا اجرت المثل) آخر هر ماه اجاری، ظرف ده روز [ از آخر هر ماه اجاری ] به مالک یا نماینده قانوی وی شده است، و اگر موجر یا نماینده وی از این امر استنکاف نماید باید وجه آن را نزد دفاتر اسناد رسمی یا سپرده دادگستری تودیع نماید؛ حال چنانچه مستاجر در مهلت مقرر [ که در بالا توضیح داده شد ] نسبت به پرداخت اجاره بهاء اقدام نکند موجر برای درخواست تخلیه باید ابتدا اظهارنامه ای مبنی بر پرداخت قسط یا اقساط عقب افتاده به مستاجر ارسال نماید، سپس بعد از گذشت ده روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه و عدم پرداخت قسط یا اقساط معوقه توسط مستاجر، از طریق دفاتر اسناد رسمی در صورتی که اجاره نامه رسمی است و یا از طریق دادگاه در صورتی که اجاره نامه عادی است نسبت به تخلیه مستاجر اقدام نماید؛ بنابراین لازمه تخلیه مستاجر از این نظر ارسال اظهارنامه به مستاجر و گذشت ده روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه است.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط