لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

من باید همون مقدار پول بهش پس بدم یا نرخ تورم روش تاثیر داره؟

سلام و عرض ادب،وکلای محترم من زوجه هستم و میخام از همسرم جدا بشم و مهرمو بزارم اجرا،چندسال پیش من و همسرم یه خونه خریدیم که نصف پولشو من دادم نصفشو همسرم و اینکه خونه به نام من شد،حالا اون خونه گرون شده ،اگر طبق قانون هبه،همسرم بخاد ادعایی بکنه،میتونه نصف خونه را ازم بگیره؟یا اینکه پولی که داده را میگیره؟

پرسیده شده
۸ پاسخ ۱۱۴ #15772315
مشاوره حقوقی خانواده
۴,۴۷۰ مشاوره حقوقی خانواده تا کنون در بنیاد وکلا پاسخ داده شده
وکیل خانواده
۳,۷۶۷ وکیل خانواده آماده ارائه خدمت در بنیاد وکلا
دعاوی خانواده
بیشتر بدانید دعاوی خانواده تمام معلومات مورد نیاز درباره دعاوی خانواده
مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور نیلوفر سامان پور سجاد نیستانی ام البنین تنکابنی رضایی
۸۱۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۲,۶۶۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۷۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۸ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام خدمت شما عرض کنم ابتدا باید بفرماییدکه در قولنامه صرفا نام شما فقط آمده یا نامه رد ضعیف شده نیاز به بررسی بیشتر دارد اما  خدمت شما عرض کنم با توجه به اینکه نفقه بر عهده زوج می باشد می توانید اجرت المثل و سایر حقوق مالی خود را نیز مطالبه کنید البته تمام این گفته ها در این قالب نمی‌گنجد می توانید از خدمات مشاوره ای سایت استفاده نمایید  

گفتگو با متخصصین آنلاین
شتاب‌دهی
اکرم فرخ
اکرم فرخ ۹.۲ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۳۸۵) دیدگاه
شتاب‌دهی
جواد شاهسوند اینانلو
جواد شاهسوند اینانلو ۴.۱ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۱۵۰) دیدگاه
شتاب‌دهی
محسن یکتن خدایی
محسن یکتن خدایی ۱.۱ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۷ / ۵ (۵۴) دیدگاه
شتاب‌دهی
ابوالفضل جهان بخش
ابوالفضل جهان بخش ۹.۶ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۸۸۴) دیدگاه
شتاب‌دهی
کیومرث نهاردانی
کیومرث نهاردانی ۹.۱ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۱۰۱) دیدگاه
شتاب‌دهی
آرش جیحون
آرش جیحون ۳.۵ وکیل پایه یک مرکز وکلای قوه‌قضاییه
۴.۷ / ۵ (۱۰۵) دیدگاه
شتاب‌دهی
سعید ستوده پارسا
سعید ستوده پارسا ۲.۵ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۲۶۶) دیدگاه
شتاب‌دهی
فاطمه حسین پور
فاطمه حسین پور ۰.۹ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۵۴) دیدگاه
رضا گلریز
رضا گلریز ۵.۲ کارشناس حقوقی
۴.۹ / ۵ (۳۹۰) دیدگاه
احمدرضا یعقوبی
احمدرضا یعقوبی ۲.۶ کارآموز وکالت کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۸۶) دیدگاه
علی صالحی
علی صالحی ۰.۰ کارآموز وکالت کانون وکلای دادگستری
۰ / ۵ (۰) دیدگاه

با سلام خدمت سرکار خانم
به استحضار می رساند در این موضوع مطروحه صرفا زوج به عبارتی همسرتان فقط می تواند مطالبه مبالغ پرداخت شده را از شما بکند زیرا طبق ماده ۲۲ قانون ثبت دولت کسی را مالک می شناسد که ملک به نام او در اداره ثبت ثبت شده باشد پس شما مالک هستید و همسرتان صرف می تواند مطالبه ثمن معامله در آن تاریخ را به نماید و لاغیر

مسلما شوهرتان ادعای هبه ندارد وخود را شریک می داند واگر مستندات داشته باشد نصف خونه به نرخ روز با وی هم هست مگر شما هبه بودن پول راثابت کنید

قیمت روز را نمی توان مطالبه نمود فقط قیمت زمان خرید

با سلام
چنانچه رجوع از هبه کند فقط می تواند به وجهی که پرداخته را مطالبه کند
نه قیمت روز نصف خونه را

اگر زوج نصف ملک را به شما مستقیما منتقل کرده باشند بله میتواند از آن بخاطر هبه رجوع نماید اما اگر وجه یا ثمن نصف ملک را به شما داده باشند و سپس شما کل ملک را به نام خود خریده باشید مطالبه وجه میتواند نمایند.

به نظر می رسه همسرتون پول رو به شما هبه نکرده بلکه سهم خودش از ملک رو به شما بخشیده بنابرین ایشون میتونه نسبت به نصف ملک اقدام کنه و شما هم متقابلا میتونید شرایطی رو فراهم کنید تا مالکیت شمامستقر بشه