بین‌ المللمهاجرت تحصیلی

چه مواردی را در زمان شیوع کرونا و در هنگام سفر با ویزای دانشجویی به کانادا، باید رعایت کرد؟

دولت کانادا دستورالعمل هایی را در پی شیوع کرونا به دانشجویان بین المللی برای سفر به کانادا ارائه می دهد، این دستورالعمل های مهم کانادا برای دانشجویان هم اکنون در وبسایت دولت کانادا منتشر گردیده است. 

دولت فدرال کانادا دستورالعمل ها و محدودیت های سفر را برای دانشجویان بین المللی منتشر کرده است.

دستورالعمل برای دانشجویان بین المللی که از خارج از کشور وارد کانادا می شوند، راهنمای کوید ۱۹ نامیده می شود.

دولت کانادا نقش ها و مسئولیت های استان ها و دانشگاه های تایید شده، را درحمایت از دانشجویان بین المللی مشخص کرده؛ این دستورالعمل ها با توصیه های بهداشتی آژانس بهداشت عمومی کانادا مطابقت دارد.

در اینجا نکات مهم ذکر شده است. دانشجویان خارجی ملزم به رعایت این پروتکل ها می باشند.

نکاتی که قبل از ورود به کانادا باید بدانیم

دانشجویان بین المللی و خانواده آنها اگر علائم کرونا را داشته باشند مجاز به پرواز نیستند.

اگر علائم کرونا در زمان ورود به کانادا ظاهر شود، افسر بهداشت کانادا غربالگری را انجام داده و فرد را به بیمارستان منتقل شده یا اصلا اجازه ورود نمی دهد. 

دانشجویان بین المللی که مجاز به ورود به کانادا هستند، فقط می توانند در موسسات آموزشی که برنامه آمادگی با ویروس کرونا را دارند بروند.

لیست موسسات تایید شده در وبسایت دولت به روز می شود. دانشجویان بین المللی باید مجوز یا تایید مجوز تحصیل را داشته باشند، اما این مجوز سفر آنها نیست.

سازمان مهاجرت (IRCC) بعد از دادن مجوز سفر با دانشجویان ارتباط برقرار می کند؛ در صورت تغییر شرایط دانشگاه ها یا استان ها، این مجوز لغو می شود.

 دانشجویان بین المللی برای ورود به کانادا باید به افسر خدمات مرزی نشان دهند که بدون هدف مشخص وارد کانادا نمی شوند، ودر موسسات تایید شده تحصیل می کنند.

اعضای خانواده مجاز به سفر با دانشجویان هستند، که شامل همسران دانشجویان، فرزندان، یا سرپرست قانونی دانشجویان در صورتی که زیر سن قانونی باشند.

اعضای خانواده باید به افسران مرزی نشان دهند که به جهت کمک به استقرار دانشجو به کانادا سفر کرده اند.

مقررات قرنطینه در کانادا

دانش آموزان ودانشجویان بین المللی و اعضای خانواده آنها باید بعد از ورود به کانادا ۱۴ روز قرنطینه شوند.

آنها در طول سفر یا درمحل قرنطینه خود باید از ماسک استفاده کنند.

دانشجویان قبل از ورود به کانادا باید برنامه قرنطینه خود را تنظیم کنند.

افسران مرزی کانادا در زمان تایید مجوز سفر دانشجویان، این طرح را در نظر می گیرند. 

دانشجویان وقتی در قرنطینه هستند باید محل اقامت داشته و بتوانند علائم خود را دائم کنترل کنند، انها باید از مکانهای عمومی و مشترک دوری کنند، آنها باید به غذا و دارو دسترسی داشته باشند.

علاوه بر رعایت فاصله فیزیکی، باید از تماس با افراد در معرض خطر مانند افراد مسن، افرادی که بیماری زمینه ای یا نقص ایمنی دارند، خودداری کنند. 

مشخصا مکانهایی با محل زندگی مشترک مثل خوابگاه ها برای قرنطینه مناسب نیستند. دانشجویان بین المللی که با افراد دیگر مثل خانواده میزبان یا فرد تامین کننده مایحتاج خانه زندگی می کنند، باید از افراد آن خانه جدا شوند، منظور داشتن اتاق خواب و دستشویی مجزا است که به معنی داشتن فاصله فیزیکی از سایر اعضاء خانواده و ضدعفونی مکرر سطوح است.

اشخاص وافراد زیر سن قانونی باید قرنطینه اجباری شوند، والدین باید مقدمات مناسب را برای فرزندان قبل از سفر به کانادا فراهم کنند.

همچنین از دانشجویان بین المللی خواسته می شود که تحت پوشش مراقبت های بهداشتی کانادا باشند، اگر تحت پوشش نباشند، می توانند بیمه خصوصی برای پوشش بیماری کرونا را قبل از سفر دریافت کنند.

مجازات شکستن قرنطینه ۷۵۰هزار دلار جریمه نقدی و شش ماه زندان است.

اگر کسی به خاطر شکستن قرنطینه باعث صدمه جسمی یا خطر مرگ به دیگران شود ، شخص خاطی حدود ۱ میلیون دلار جریمه شده و سه سال حبس درپی خواهد داشت.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا