لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
وبلاگ بنیاد وکلا
۲۴ بازدید ۰ دیدگاه

مراحل قانونی پیگیری تخلف در تعمیر خودرو

مراحل قانونی پیگیری تخلف در تعمیر خودرو

خودرو که خراب می‌شود، اول گرفتاری است!

صابون این گرفتاری به تن بیشتر افرادی که صاحب ‌خودرو هستند، خورده‌است؛ از گرفتاری پیدا کردن قطعه اصل برای جایگزین کردن با قطعه خراب تا دستمزدهایی که گاه باید بابت تعمیر بپردازید؛ اما این، برای برخی از صاحبان خودرو، پایان گرفتاری نیست.

تصورش را بکنید؛ خودرو را از تعمیرگاه بیرون می‌آورید و شادمانه راه می‌افتید تا به کارهای عقب افتاده خود برسید که ناگهان، همه چیز آوار می‌شود روی سرتان! خودرو با چند تکان و صدای ناهنجار خاموش می‌شود و آن‌وقت، شما می‌مانید و تداوم یک دردسر اعصاب خرد کن! مقصر کیست؟

قطعه‌ای که خریده‌اید یا تعمیرکاری که کارش را درست انجام نداده است؟ اگر قطعه‌ای که خریده‌اید، دارای گارانتی معتبری باشد، فقط گرفتاری هزینه دوباره تعمیرکار می‌ماند؛ اما اگر قصور از سوی تعمیرکار باشد، چه؟

چطور می‌توان از چنین تعمیرکاری شکایت و خسارت را جبران کرد؟ هرچند بیشتر تعمیرکاران خودرو از مهارت و توانایی کافی برخوردارند، اما خطای انسانی در همه مشاغل وجود دارد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

حکم صدمه به خودرو هنگام تعمیر

پس از بازگشت از تعمیرگاه و گذشت مدتی، اگر مالک خودرو متوجه شد مشکل حل نشده و یا خودرو نسبت به قبل، آسیب­ جدی‌­تری دیده است؛ در صورتیکه فاکتورهای تعمیرات خودرو را در اختیار داشته باشد که مشکلی نیست، در غیر این صورت باید به تعمیرگاه مربوطه مراجعه کرده و فاکتور تعمیرات انجام شده را بخواهد.

مطالبه خسارت وارده به خودرو

برای این­که بدانید برای مطالبه خسارتتان باید به کجا مراجعه کنید، ابتدا باید میزان خسارت وارده به شما مشخص شود.

به نسبت میزان خسارت وارده، می‌توانید به شورای حل اختلاف یا دادگاه مراجعه و مطالبه خسارت کنید.

اگر خسارت وارد شده تا ۲۰ میلیون تومان باشد، به شورای حل اختلاف محل اقامت خوانده، یعنی تعمیرگاه مجاز و نمایندگی مراجعه کنید.

اگر خسارت بیش از ۲۰ میلیون تومان است، در صلاحیت دادگاه است.

دادخواست را باید از طریق دفاتر خدمات قضایی به ثبت برسانید. مرجع صالح، پس از دریافت نظر کارشناس و بر اساس مدارک موجود در پرونده، حکم متناسب با اوضاع و احوال را صادر خواهد کرد.

نحوه شکایت علیه تعمیرکار

در وهله اول صدمه وارده را با تعمیرکار خود، در میان بگذارید.

ممکن است او، با بررسی مجدد، قبول کند که تعمیرات به خوبی انجام نشده و مشکل ایجاد شده با تعمیر مجدد برطرف شود و او آن را حل کند؛ اما در صورتی که توافقی صورت نگرفت، این امکان برای شما وجود دارد که حتی علیه او شکایت تنظیم کنید.

برای شکایت علیه تعمیرکار خودرو، باید به واحد شکایات حضوری سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه شود.

پس از بررسی فاکتورها و مدارک خودرو، برای شما پرونده­­ای تشکیل شده و به اتحادیه تعمیرکاران خودرو ارسال می­‌شود.

بعد از ارسال پرونده به اتحادیه تعمیرکاران خودرو، خودرو توسط کارشناسان اتحادیه مورد بررسی قرار می­‌گیرد و اگر حق با شما باشد، اقدامات لازم را انجام می‌­دهند.

آیا نرخ ­های بالای یک تعمیرگاه را هم می‌ توان مورد پیگیری قرار داد؟

علاوه بر صدمه به خودرو، ممکن است مطلع شوید که از بابت تعمیرات هزینه بسیار گزافی از شما گرفته شده است.

پرونده‌های بسیاری در مورد خودروهای گران­قیمت در اتحادیه تعمیرکاران وجود دارد، که افراد پس از صحبت با سایر تعمیرگاه­‌ها و شنیدن نرخ آن­ها متوجه شدند که کلاهبرداری­‌های کلانی توسط تعمیرکاران صورت گرفته است.

در این موارد می‌­توان از طریق تعزیرات حکومتی اقدام کرد.

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.