لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

آیا برای من سوء پیشینه کیفری ثبت خواهد شد؟

پرسیده شده

با سلام و عرض خسته نباشید بنده ۱۷ سال سن دارم و حدودا ۴۰ روز پیش توسط پلیس فتا دستگیر شده ام به جرائم توهین به مقدسات و رهبری در گروه تلگرام و توهین های من مربوط به دو سال پیش بوده است و در اظهارات خود ذکر کرده ام که بنده پس از انجام توهین ها توبه نموده ام بنده ۳۰ روز بازداشت موقت بوده ام سپس به قید وثیقه ازاد شدم سوال من این است که ایا برای من سوع پیشینه. کیفری ثبت خواهد شد؟؟ و اینکه چه مجازاتی به من خواهند داد؟

۴ پاسخ برای این سوال ثبت شده

بستگی به این دارد که درنهایت به دلیل ارتکاب این جرم مجازات برای شما در نظر گرفته شود و یا اینکه به هر دلیلی دلایل کافی برای انتساب جرم به شما وجود نداشته باشد و درنهایت حکم به برائت صادر شود .
اگر درنهایت محکوم شوید قطعا سابقه موثر کیفری خواهید داشت.

با سلام
سوء پیشینه در مواردی است که حکم قطعی بر محکومیت فردی صادر شده باشد و در بازداشت موقت بدون صدور حکم سوء پیشینه محسوب نمیشود اما درصورت اخذ سوء پیشینه شاید زیر برگه پیشینه قید شود
مجازات شما در صورت اثبات شش ماه تا دو سال حبس میباشد با احتساب یک ماه حبس بازداشت موقت.

ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی:
هر کس به حضرت امام خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی رضوان‌ا… علیه و مقام معظم رهبری به نحوی از انحاء اهانت نماید به حبس‌از شش ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

با سلام
در صورت محکومیت،چون قانونا با توجه به نوع جرم و درجه ی مجازات، محکومیت موثر محسوب نمیشود،در صورت استعلام مراجع مختلف مبنی بر اعلام سوابق،محکومیت شما منعکس نمیگردد

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.