لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

آیا با این شرایط میتونم معامله رو فسخ کنم؟

پرسیده شده

با سلام
قطعه زمین بدون سند(قولنامه ای) را در ابانماه به مبلغ ۲۴۰ م فروختم، مبلغ ۱۵۰م اونرو گرفتم و در شرایط مبایعه نامه ذکر کردم که بقیه تا دیماه تسویه بشه و اگر نشه قرارداد فسخ می باشد.
بقیه پول پرداخت نشد تا اون تاریخ و در بهمن ماه یه مقداری گرفتم ولی هنوز هم پول کامل پرداخت نشده.
میخواستم بدونم اگه بخواد بقیه پول رو بده باز هم میتونم بعلت عمل نکردن به تعهدات معامله رو فسخ کنم؟ چکاری باید انجام بدم؟ کل پول دریافتی رو باید یکجا برگردونم چون همش رو ندارم و باید همین زمین رو بفروشم و بدم بهش.

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام بله میتوانیدبا اسثناد ب توضیحاا ذکر شده درقولنامه اقدام ب شکایت در دادسرا کنید و درخواست جریمه کرده ضمنان شهود در قولنامه نیز مهم است

سلام
شما نوشته اید قرار شده تا دیماه تسویه کند و بدهی اش را کامل بپردازد در این صورت برای شما حق فسخ ایجاد گردیده است ولی چنانچه بعد از این تاریخ شما مجددا از وی پولی دریافت کرده‌اید به منزله این است که به معامله رضایت داشته و از حق فسخ خود صرف‌نظر کرده اید زیرا وقتی شما قصد فسخ معامله را دارید دیگر نباید از ایشان پول می‌گرفتید و گرفتن پول نشانه بقاء و التزام به معامله و عدم انجام فسخ است

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.