لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۰

استرداد طلاجات از زوجه به چه شکل است؟

سلام.
چن ماه قبل از جدایی برای همسرم طلا گرفتم. روز بعد اونهارو عوض کرد . آیا با داشتن فاکتور واقعا میشه اونهارو پس گرفت یا خیر... یکی میگه اگه طلا عوض شده نمیشه یکی میگه میشه. از شما عزیزان میخوام منو راهنمایی کنین. اگه واقعا راهی باشه که بتونم پس بگیرم تا اقدام کنم اگه هم نیس فدای سرتون. خدا خیرتون بده که وقت میزارین و مارو یاری میکنین

۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

ر اساس قانون مدنی ، عقد هبه یک عقد جایز است ؛ یعنی اینکه شخص هر زمان که بخواهد می تواند آن را به هم بزند و مال هدیه شده را باز پس بگیرد یا اصطلاحا از عقد هبه رجوع کند . اما در برخی از شرایط ، مرد نمی تواند از هبه طلاها رجوع کند و طلاهایی که به همسرش داده را پس بگیرد . بر اساس ماده ۸۰۳ قانون مدنی ، در موارد زیر نمی توان از هبه رجوع کرد :

- در صورتی که مال هدیه داده شده از بین رفته باشد ؛

- در صورتی که مال هدیه شده از ملکیت هبه گیرنده خارج شده باشد و به دیگری تعلق گرفته باشد ؛

- در صورتی که در مال هبه شده تغییراتی حاصل شود ؛

- در صورتی که هبه از نوع هبه معوض بوده و عوض هبه دریافت شده باشد دیگر نمی توان از عقد هبه رجوع کرد و مال هدیه شده را پس گرفت

با توجه به تعویض طلاهای مذکور و خروج آن از ید همسر سابقتان امکان رجوع از هبه را ندارید .

زمانی که اصل طلاها موجود نباشد و به هر دلیلی از بین رفته یا تبدیل شده باشد دیگر قابل استرداد نخواهد بود

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.