لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
گفتگو با متخصصین آنلاین
۲۷ متخصص آنلاین

در صورت تایید منزل در شازند، کارشناسی منزل را از اصفهان میفرستند و یا ارجاع میدهند به دادگاه شازند؟

پرسیده شده

با عرض سلام
بنده (زوج) متولد شازند هستم و چندین سال نیز در آنجا با همسرم زندگی کرده ایم، ولی بعد از آن نیز چند سال در اصفهان که محل تولد همسرم میباشد زندگی کردیم، محل کارم هم جنوب کشور میباشد، اکنون بنا به دلایلی مکان زندگی را به شازند برده ام ولی همسرم در اصفهان مانده و حاضر نیست که به منزل بیاید، همچنین یک فرزند محصل نیز داریم، بنده اکنون دادخواست الزام به تمکین داده ام که دادگاه قرار است در اصفهان تشکیل شود، با توجه به این توضیحات ممکن است که قاضی بگوید که حتما منزل را اصفهان باید بگیرم و سوال بعدی اینکه در صورت تایید منزل در شازند، کارشناسی منزل را از اصفهان میفرستند و یا ارجاع میدهند به دادگاه شازند؟

۱ آذر ۱۳۹۹

سلام.طبق قانون هر کجا که شما منزل تهیه کرده اید خانم شما موظف به آمدن میباشد مگر اینکه حق انتخاب مسکن در سند ازدواج به خانم داده باشید در غیر این صورت حکم نشوز ایشان صادر میشود و لازم به ذکر است بعد از محکومیت خانم شما در تمکین هزینه دادرسی تمکین را میتوانید از ایشان دریافت کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی الزام به تمکین
ام البنین تنکابنی رضایی سیدمهرداد توسلی امین احمدی بهنام رفیعی ساران
۴۵۱ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۸ بر اساس (۷۸۹) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۹ پاسخ برای این سوال ثبت شده

احتمال اینکه نظر به زندگی در اصفهان باشد بعید نیست در مورد سوال دوم با نیابت قضایی کارشناسی از دادگاه شازند صورت می گیرد.

گفتگو با متخصصین آنلاین
سها آگهی
سها آگهی ۳.۴ همیار ارشد بنیاد
۴.۹ / ۵ (۱۲۶) دیدگاه
عنایت احمدی
عنایت احمدی ۰.۷ کارشناس حقوقی
۵ / ۵ (۴۵) دیدگاه
امید داوری
امید داوری ۰.۲ کارشناس حقوقی
۴.۶ / ۵ (۲۹) دیدگاه

با سلام
با توجه به اینکه محل اقامتگاه آخر شما اصفهان بوده و نیز شغل شما در جنوب کشور است ، بدیهی است انتقال مسکن به شازند فاقد وجاهت بوده و یحتمل دعوی تمکین شما محکوم به رد خواهد بود مگر آنکه دلیل موجهی برای این انتقال شهر داشته باشید .

۱ آذر ۱۳۹۹

با سلام
یعنی ماده ۱۱۱۴ قانون مدنی در این مورد وفق نمیکند؟

مشاوره حقوقی تلفنی الزام به تمکین
ام البنین تنکابنی رضایی سیدمهرداد توسلی امین احمدی بهنام رفیعی ساران
۴۵۱ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۸ بر اساس (۷۸۹) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

درود
حق تعیین مسکن با زوج می باشد مگر اختیار آن را به زوجه داده باشد.

سلام و درود

اگر اختیار تعیین منزل و شهر محل سکونت به همسرتان داده نشده ،ایشان باید در خانه ای که شما تعیین کرده اید بیایند،مگر اینکه محل زندگی با شان و وضع اقتصادی و نیازهای خانواده تناسب نداشته باشد.

درخصوص قسمت دوم سوال شما:
دادگاه اصفهان در اینخصوص نیابت قضایی صادر و کارشناس از شازند تعیین میشود.

الزامی برای تعیین شهر محل سکونت نیست و حق تهیه مسکن با شما بعنوان زوج هست مگر اینکه محل زندگی ک انتخاب کنید موجب آزار و اذیت زوجه و بطور کلی خانواده شود و با شئونات اجتماعی و مصلحت خانوادگی شما مطابقت نداشته باشد....در خصوص سوال دوم کارشناس از شازند تعیین خواهد شد

مشاوره حقوقی تلفنی الزام به تمکین
ام البنین تنکابنی رضایی سیدمهرداد توسلی امین احمدی بهنام رفیعی ساران
۴۵۱ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۸ بر اساس (۷۸۹) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام
تعیین محل سکونت با زوج است ولی ممکن است این اقدام شما (که علیرغم محل اشتغال تان اقدام به تغییر محل سکونت کرده اید ) به عدم دسترسی و ایذاء زوجه تعبیر شود مگر اینکه دلیل موجهی برای این تغییر محل سکونت ارائه دهید .
نیابت قضایی به دادگاه محل سکونت تان اعطا می کنند و کارشناس توسط مرجع معطی نیابت (دادگاه شازند) انتخاب و ارجاع خواهد شد

هر کجا شما تعیین کنید به دادگاه محل نیابت داده می‌شود

سلام...سلام اختیار تعیین محل سکونت با زوج می باشد مگر اینکه زوج این اختیار را به زوجه داده باشند.

مشاوره حقوقی تلفنی الزام به تمکین
ام البنین تنکابنی رضایی سیدمهرداد توسلی امین احمدی بهنام رفیعی ساران
۴۵۱ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۸ بر اساس (۷۸۹) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

همسر شما باید در مسکنی که شما تعیین می کنید زندگی کند مگر اینکه حق تعیین مسکن را به همسر داده باشید

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.