لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۷ پاسخ #12928878
۱۰۵
۷ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام، اگر شما برای تمکین خاص و عام زناشوئی مشکلی نداری لذا ابتدا دعوای عدم پرداخت نفقه رو در دادسرا مطرح کنید قطعا محکوم به پرداخت حق و حقوق شما از جمله نفقه خواهند بود

با سلام
نفقه فقط پول دادن نیست؛ اگر همسر شما خانه و اثاث خانه و خورد و خوراک و هزینه های درمان و ... شما را نمی دهد می توانید علیه ایشان در شورای حل اختلاف دادخواست نفقه دهید.

نفقه یعنی تامین هزینه زندگی زن که شامل خانه، اثاثیه، منزل، غذا، لباس، دارو و درمان بوده که از زمان عقد دائم بر عهده شوهر است. محاسبه میزان نفقه بر مبنای شئونات خانوادگی زن، عرف و عادت ساکنان هر منطقه و وضع مالی مرد میباشد. اگر همسر شما نفقه را بر اساس قانون به شما نمیدهد می توانید دادخواست مطالبه نفقه یا شکایت کیفری ترک انفاق مطرح کنید. نفقه لزوما وجه نقد نیست

سلام
ابتدا اظهارنامه ای ارسال نمایید و در صورتی که نتیجه حاصل نشد اقدام به ارائه دادخواست مطالبه نفقه نمایید.همچنین میتوانید علیه ایشان شکایتی مبنی بر شکایت کیفری ترک انفاق مطرح کنید.

سلام
هم می تواند شکایت کیفری کنید و هم می تواند دادخواست حقوقی ارائه نمایید .
در یک برگه عادی شکایت خود را نوشته و آن را به دادگاه ارائه می دهید در این صورت به شکایت خیلی سریع رسیدگی می شود و مرد ملزم و محکوم به پرداخت نفقه خواهد شد البته لازم به ذکر است که نفقه مربوط به زمان حال از طریق کیفری قابل مطالبه و آن مربوط به گذشته با ارائه دادخواست حقوقی قابل پرداخت است .

با داشتن سند ازدواج و شناسنامه و کارت ملی ، به دفتر خدمات قضایی مراجعه کنید جهت ثبت مطالبه نفقه

سلام

میتوانید اقدام به ارسال اظهارنامه نموده و متعاقبا طرح دعوا نمایید

همچنین اگر بیش از ۶ماه ترک انفاق کرده اند میتوانید طرح شکایت کیفری نمایید

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.