لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۲

آیا من می توانم جدا از درخواست تحویل کد های سورس به من، درخواست مطالبه عین مبالغ قراردادهای لایسنس را نمایم؟

با سلام
من قراردادی با موضوع طراحی و ساخت سامانه کامپیوتری با پیمانکاری بستم اما پیمانکار چند ماهی است که اقدام به اخلال و ممانعت از ورود کاربران به سامانه می شود و عملا موثر واقع نیست سامانه همچنین از تحویل کد های سورس سامانه سر باز میزند در صورتی که در قرارداد به صراحت اشاره شده که کلیه حقوق مادی و معنوی قرارداد به کارفرما متعلق می باشد، قبل از بروز این مشکلات من اقدام به عقد چند قرارداد لایسنس و اجاره سامانه نموده ام که اکنون به علت عدم توانایی اینجانب در اجرای تعهدات خود نسبت به طرف های دیگر قرارداد های لایسنس ناشی از همین اعمال متخلفانه پیمانکار همگی آن ها فسخ یکجانبه گردیده اند توسط طرف های دیگر قرارداد مطابق شرایط قرارداد های امضا شده به واسطه ارسال اظهارنامه برای من.
آیا من می توانم جدا از درخواست تحویل کد های سورس به من، درخواست مطالبه عین مبالغ قراردادهای لایسنس و از دست رفته و خسارات وارده شوم؟
مبلغ کل قرارداد ها حدود ۷۰ میلیون می شوند، لازم به ذکر است که مدارک کافی جهت اثبات اخلال ها توسط پیمانکار و ارتباط مستقیم آنها در از دست رفتن این قرارداد ها دارم.
با تشکر

۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

اگر تحویل کدها در قرارداد تصریخ شده میتوانید انها را بگیرید و در خصوص خسارت باید ثابت شود فسخ انها به علت اخلال ایشان بوده است

برای پاسخ به سوال مطروحه باید به مفادقرارداد تنظیمی مراجعه کرد . چون ملاک ومناط اعتبار قرارداد است

میتوانید الزام به تحویل کدهای سورس را نمایید و الزام به محیا نمودن دسترسی . در خصوص لایسنس هایی که جداگانه قرارداد نموده اید اگر در قرارداد با پیمانکار این شرایط پیش بینی شده باشد که اگر ایشان خللی ایجاد کند بایستی خسارات وارده را جبران نماید میتوانید از ایشان این خسارات را مطالبه نمایید .
قراردادتان بایستی مطالعه شود .

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.