لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
وبلاگ بنیاد وکلا
۲۲۳ بازدید ۰ دیدگاه

طلاق از چه راه ها و روش هایی امکانپذیر است؟

طلاق از چه راه ها و روش هایی امکانپذیر است؟
سها آگهی
مشاوره حقوقی تلفنی طلاق
با سها آگهی همیار ارشد بنیاد
۴.۹ بر اساس (۹۹) دیدگاه مشتریان
قیمت
۳۵,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با اینکه طلاق عملی مذموم و ناپسند است، اما گاها اتفاق می افتد که زن و مرد هیچگونه هماهنگی و تناسب اخلاقی با یکدیگر نداشته و چه بسا با مشکلات فراوانی بر سر ادامه زندگی خود مواجه باشند؛ به همین دلیل، در برخی از موارد چاره ای جز انجام این کار نیست.

مطابق قانون مدنی، مردان با رعایت پاره ای از شرایط قانونی می توانند زن خود را طلاق بدهند.

همچنین در قانون مواردی پیش بینی شده که به موجب آن زنان نیز می توانند تقاضای طلاق کنند.

بعلاوه اینکه زن و مرد نیز می توانند با رعایت پاره ای از شرایط تقاضای طلاق توافقی کرده و از یکدیگر جدا شوند . به همین دلیل در این مقاله در پاسخ به این سوال که طلاق از چه راه ها و روش هایی امکانپذیر است، طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن و طلاق توافقی را بررسی می نماییم.

طلاق از طرف مرد

مطابق ماده 1133 قانون مدنی سابق، مرد می توانست هر زمان که اراده می نمود زن خود را طلاق بدهد؛ اما با اصلاح این ماده در سال 1381، مردان با رعایت شرایط مقرر در قانون و با مراجعه به دادگاه می توانند زن خود را طلاق بدهند.

بنابراین، یکی از موجبات طلاق، طلاق از طرف مرد است که بر اساس مقررات قانونی و پس از طی مراحلی همچون ارجاع به داوری و دریافت گواهی عدم امکان سازش امکانپذیر است.

طلاق از طرف زن

علاوه بر پیش بینی طلاق از طرف مرد در قانون، طلاق از طرف زن نیز در مواردی امکان پذیر است و زن بر اساس این موارد می تواند دادخواست طلاق بدهد؛ که از جمله آن خودداری یا عجز شوهر از پرداخت نفقه، غیبت مرد بیش از چهار سال، عسر و حرج زوجه و وکالت زن در طلاق می باشد.

طلاق توافقی

علاوه بر پیش بینی طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد، زن و مرد نیز می توانند با شرایط خاصی درباره طلاق و جدایی توافق کرده و تقاضای طلاق توافقی کنند که لازمه آن، تعیین تکلیف راجع به موضوعاتی همچون حضانت فرزندان بعد از طلاق، زمان و مکان ملاقات با فرزند، نفقه زن، اجرت المثل و مهریه می باشد.

سها آگهی
مشاوره حقوقی تلفنی طلاق
با سها آگهی همیار ارشد بنیاد
۴.۹ بر اساس (۹۹) دیدگاه مشتریان
قیمت
۳۵,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.