لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

وبلاگ بنیاد وکلا
محمدعلی رضائی برزانی
مشاوره حقوقی با محمدعلی رضائی برزانی وکیل پایه یک دادگستری مرکز وکلا
۴.۷ بر اساس (۴۹) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

در آیات و روایات اسلامی و بر اساس عرف و عادت فلسفه ی ازدواج جهت رسیدن زوجین به سکونت و آرامش بوده و البته در مواردی این آرامش به دلایل عدیده و مختلف اجتماعی و فرهنگی جای خود را به تشنج و درگیری ذهنی و در برخی موارد فیزیکی میدهد، در این بین یکی از بهترین راههای برون رفت از این گونه آشوب ها توافق طرفین (زوجین) برای جدایی و طلاق است. حال برای این که در صورت عدم حصول سازش بدانید چه مسیری برای طلاق توافقی پیش روی شماست، مطلب حاضر تهیه گردیده است:

چه مراحلی را برای طلاق توافقی باید انجام داد؟

  1.  مراجعه به سامانه اینترنتی تصمیم اداره بهزیستی به نشانی http://zaman.behzisti.net و اخذ نوبت مشاوره طلاق؛ در این مرحله مرکز مشاوره جهت بررسی مشکلات موجود و تشکیل جلسات صلح و سازش و بررسی مشکلات و در صورت عدم حصول سازش تهیه صورتجلسه ی توافقات زوجین جهت ارجاع امر به دادگاه خانواده مداخله مینماید.
  2.  با در دست داشتن نتیجه ی مشاوره زوجین در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضائی حاضر و نسبت به ثبت دادخواست طلاق توافقی (تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش) اقدام می کنند.
  3. دادگاه وقت رسیدگی تعیین و به طرفین ابلاغ می نماید تا طی جلسه مذکور توافقات فی مابین بررسی و صورت جلسه و بر اساس آن گواهی عدم امکان سازش صادر و بر اساس آن تشریفات طلاق انجام گردد.
  4. زوجه قبل از صدور گواهی همچنین به پزشکی قانونی ارجاع میگردد تا مدخوله بودن یا نبودن و نیز بارداری و عدم بارداری برای دادگاه مشخص گردد تا در صورت لزوم بر اساس آن دادگاه گواهی را صادر نماید.

چند نکته کوتاه درباره طلاق توافقی:

  • در صورتی که طرفین حق تجدیدنظرخواهی و فرجام و اعاده دادرسی را از خود سلب و ساقط نمایند گواهی صادره بدون فوت وقت بر مبنای این توافق فی المجلس قطعیت یافته و امکان ثبت طلاق در دفترخانه رسمی طلاق وجود خواهد داشت.
  • در صورتی که زوجه وکالت در طلاق را ضمن توافقات راجع به مهریه و سایر حقوق مالی و غیره از زوج اخذ نموده باشد امکان اجرای تشریفات طلاق در دفتر رسمی طلاق وجود خواهد داشت.
  • توافقات زوجین در خصوص طلاق هم شامل: حقوق مالی از جمله: مهریه، نفقه معوقه، نفقه مدت عده، اجرت المثل ایام زوجیت، نحله، حضانت فرزند، ملاقات، اعمال شرط تنصیف دارایی زوج و ... خواهد بود که دادگاه موظف است تکلیف همه ی موارد مذکور را معین نماید.
  • در صورتی که زوجین بخواهند از طریق وکلای دادگستری مراحل کار را پیش ببرند مداخله دو وکیل یکی بعنوان وکیل زوج و دیگری بعنوان وکیل زوجه الزامی بوده و یک وکیل نمیتواند وکالت هر دو طرف طلاق را بپذیرد. 

          شما در فرآیند جدایی تنها نیستید، مشاورین بنیاد وکلا در تمام مراحل موردنیاز طلاق توافقی به صورت مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین در کنار شما هستند.

محمدعلی رضائی برزانی
مشاوره حقوقی با محمدعلی رضائی برزانی وکیل پایه یک دادگستری مرکز وکلا
۴.۷ بر اساس (۴۹) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.