لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

آیا استناد شعبه بدوی تعزیرات صرفا به «عنوان تخلف» در گزارش سازمان حمایت به تعزیرات، وجاهت قانونی دارد؟

پرسیده شده

سلام و خسته نباشید

در یک شکایت خصوصی مطروحه در سازمان حمایت از مصرف‌کننده از یک واحد صنفی، و با گزارش کارشناس دادگستری تعیین شده توسط خود سازمان حمایت، مبلغ ۴۰ میلیون تومان تخلف شامل ۳۰ تومان «تقلب» و ۱۰ تومان «گرانفروشی» احراز شده، ولی در «عنوان» گزارش سازمان حمایت به تعزیرات حکومتی، سهوا یا عمدا، تنها نوشته شده «موضوع: گرانفروشی»
۱- حال رییس شعبه تعزیرات (با شبهه تبانی) به بهانه همین موضوع ، در رای بدوی، ضمن لحاظ کردن و کسر کل مبلغ ۴۰ تومان تعیین شده در نظریه کارشناسی از فاکتور به نفع شاکی خصوصی، واحد صنفی متخلف را در مورد ۳۰ تومان تقلب ، قرار منع تعقیب داده !
و ۲- حتی بعد از نقض دادنامه توسط تجدید نظر، به همین بهانه که در «عنوان» گزارش سازمان حمایت فقط کلمه گرانفروشی نوشته شده بوده ، به متشاکی اجازه درخواست کارشناس دادگستری ۳ نفره را داده است تا شاید منجر به نقض موارد تقلب کارشناس اول شود ! آن هم بعد از ۸ ماه که از صدور نظریه کارشناس اول میگذرد و متهم هم تا به حال اعتراضی به آن نداشته است !

آیا کارهای شعبه بدوی و استدلال ها و استنادات آن به موارد مورد اشاره وجاهت قانونی دارد ؟ ممنون

۱ پاسخ برای این سوال ثبت شده

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.