لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

چطور میتونم ادعای عسر و حرج کنم؟

پرسیده شده

سلام ۱۵ سال از ازدواجم گذشته و در این سالها من مداوم مورد ضرب و شتم شدید و فحاشیها و توهین به خود و خانوادم شدم از سمت همسرم و تمام این سالها در خانه پدر شوهرم زندگی کردم در یک اتاق در صورتی که میتوانست خانه مستقل برای من فراهم کند اما بخاطر بی مسولیتی اینکار را نکرد. سوالم اینه که من با وجود کتکهایی که میخوردم و ساهدینم پدرو مادر شوهرم و فرزندم بودن و هیچوقت از روی ترسم به هیچ مقام قضایی شکایت نکردم و پرونده سازی برای همسرم نکردم حالا بدون وجود هیچ پرونده ای چطور میتونم ادعای عسر و حرج کنم و از همسرم طلاق بگیرم من واقعا در این سالها با نشقت و حتی با تنفر از ایشون زندگی کردم تمام خیانتها شو به چشم دیدم و دم نزدم از لحاظ روحی همیشه با استرس و اضطراب زندگی کردم چطو میتونم این گفته هامو و خییلی حرفی دیگه که زندگی مشترک رو برام مشقت بار کرده رو به دادگاه ثابت کنم در حالی که هیچوقت از روی ترسم اقدام به هیچ شکایتی علیه همسرم نکردم تو رو خدا قسم منو راهنمایی کنید بفهمم ایا قاضی با علمی که داره رای به طلاق بنده میده یا نه؟
با تشکر

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام وقت بخیر
ابتدا دادخواست حقوقی نفقه مبنی بر تهیه مسکن مستقل ثبت نمایید ضمن اینکه می توانید با ادله محکمه پسند نسبت به فحاشی و ضرب و شتم طرح شکایت نمایید . پذیرش شهود از اقوام درجه اول باقاضی می باشد.

شما باید دادخواستی مبنی بر پرداخت نفقه و تهیه منزل مستقل به دادگاه بدهید و با توجه به شهادت شهود عسر و حرج خود را ثابت نمایید

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.