لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

آیا پایانکار به کمتر از یکسال نیز تعلق میگیرد؟

پرسیده شده

سلام وخسته نباشید.
من در سال ۹۴ در شرکت مواد غذایی به عنوان کارمند و بدون داشتن قراردادی به مدت ۵ ماه از کارم توسط صاحب کار اخراج شدم. در دادنامه هیئت تشخیص با وجود خواستن پایانکار در جلسه. باز هم در دادنامه پایانکار نوشته نشده بود به مسول شعبه متذکر شدم گفتند پایان کار به کمتر از یکسال تعلق نمیگیرد در حالی که بنده قراردادم شفاهی است ایشون چگونه همچین ادعایی مضحک رو در سال ۹۴ کردند؟

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام
مطایق ماده ۲۴ قانون کار درازای یکسال کارکرد کامل معادل یکماه آخرین حقوق پایه پرداختی بعنوان مزایای پایان خدمت تعلق میگیرد .. درحال حاضر مراجع حل اختلاف برای کارکردکمترازیکسال نیز به نسبت مدت کارکرد مزایای پایان خدمت درنظرمیگیرند و محاسبه میکنند

۷ فروردین ۱۳۹۹

پس اقای صفری درسال۹۴هیات تشخیص اشتباهاپایانکار۵ماه و۲روزروننوشته درسته؟

با سلام و احترام
چنانچه شما ۱۲ ماه سابقه کار داشته باشید کارفرما موظف به پرداخت ۱ ماه به عنوان حسن پایان کار و سنوات به شما میباشد ولی در غیر اینصورت به میزان کار شما محاسبه و کارفرما موظف به پرداخت است لهذا در هیئت های حل اختلاف قابل بررسی و اعتراض میباشد
موفق باشید

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.