متخصصین فعال
ابوذر محمدی نژاد وکیل پایه یک قوه قضاییه
2m
محمد مهدی حمیدی کارشناس حقوقی
44m
محمد مهاجری کارآموز قوه قضاییه
1h
محمد هادی رستمی کارشناس حقوقی
1h
محمدحسین اسماعیل زاده کارآموز کانون وکلای دادگستری
4h
امین احمدی وکیل پایه یک دادگستری
4h
ایمان صامت کارآموز کانون وکلای دادگستری
5h
بهنام رفیعی وکیل پایه یک دادگستری
5h
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
5h
سمیه آرزه کارشناس حقوقی
5h
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
6h
محمد رضا هاشمی کارآموز کانون وکلای دادگستری
6h
فاطمه حسین پور وکیل پایه یک دادگستری
6h
سیدسیاوش حسینی وکیل پایه یک قوه قضاییه
6h
ملیحه آزارش کارآموز قوه قضاییه
7h
محسن بنیادی کارآموز کانون وکلای دادگستری
7h
محمد رضا سلیمانی کارشناس حقوقی
7h
7h
غلامرضا قربانی وکیل پایه یک قوه قضاییه
8h
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
8h

ما متوجه شدیم شما مشکل حقوقی دارید

با برترین وکلای بنیاد وکلا مشاوره تلفنی رزرو کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات حقوقی خود را حل کنید.

ثانیه : دقیقه

مشاوره تلفنی با وکلای برتر بنیاد وکلا

رزرو سریع
۴.۹
شهریار پورحکیمی
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
۴.۶
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۴.۵
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۴.۱
مصطفی عباسی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
۱.۳
علی جلیلی
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۱.۳
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۱

آیا فعال شدن سیم کارت روی گوشی مسروقه دلیل بر سارق بودن صاحب سیم کارت است؟

با سلام
آیا می توان علیه فردی ادعای سرقت گوشی کرد که سیم کارت آن فرد یکبار روی آن استفاده شده؟
آیا فعال شدن سیم کارت روی گوشی مسروقه دلیل بر سارق بودن صاحب سیم کارت است یا خیر؟
آن فرد علیه ما به جرم افترا شکایت کرده و من نمی توانم ثابت کنم عین مال دست ایشون بوده و استفاده شده است فقط ثابت شده سیم کارت آن فرد روی آن گوشی برای مدت کوتاهی فعال شده تکلیف من چیست؟

۸ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، یزد
۰.۱ بر اساس عملکرد

با سلام با کمک سایر دلایل میشه اثبات کرد اما به تنهایی دلیل بر سرقت نیست.

قبول وکالت تخصصی در زمینه دعاوی بیمه و بانکی، قراردادها، خانواده و مواد مخدر

توسط
کارشناس حقوقی ایران، اصفهان
۰ بر اساس عملکرد

با سلام و تقدیم ادب
صرف فعال شدن یکبار سیم کارت بر روی گوشی دلالتی بر سارق بودن صاحب سیم کارت ندارد. باید مورد به مورد و کیس به کیس قضیه را متفاوت تحلیل کرد مثلا اگر صاحب سیم کارت اقرار بر سرقت کند قضیه متفاوت خواهد بود.
اگر آن فرد تبرئه شود شکایت تهمت و افترا ایشان منتیج به نتیجه نمیشود چرا که اولا شکایت شما واهی نیست که مشمول ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی شود ثانیا ضعف ادله اثباتی به معنی بیگناهی متهم نیست به عبارت دیگر عدم اثبات شکایت به معنی ایذائی بودن شکایت مطروحه نخواهد بود.

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۴.۹ بر اساس عملکرد

فعال شدن سیم کارت برروی گوش مسروقه هم می تواند اماره سرقت باشد هم می تواند اماره تحصیل مال مسروقه باشد .
شکایت آن فردعلیه شما به جرم افتراء‌ ، رد میشود

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران، شیراز جنوبی
۰.۳ بر اساس عملکرد

سلام
تهمت و افترا از جمله جرایمی است که به حیثیت و آبروی افراد لطمه وارد می نماید
.باید بتواند صحت اسناد را ثابت نماید و امر مجرمانه باید صریح و واضح باشد.
داشتن مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و هم چنین جعبه گوشی به نزدیک‌ترین کلانتری یا مراجعه تقاضای خود را ارائه دهیدتا اقدامات فنی و اطلاعاتی صورت پذیرد.
برای سوزاندن سیم‌کارت به یکی از دفاتر خدمات مشترکین تلفن‌همراه مراجعه کنید. البته باید سند سیم‌کارت و آخرید قبض پرداخت شده سیم‌کارت را همره داشته باشید. در غیر این صورت باید آخرین قبض را از دفاتر خدمات ارتباطی دریافت کنید و پس از پرداخت مبلغ سیم‌کارت جدید خود را تحویل بگیرید.
۴ - زمانی که گوشی سرقتی با سیم‌کارت دیگری فعال شود، گوشی مسروقه از طریق مخابرات ردیابی و به صاحبش تحویل داده می‌شود.

خواستار عدالتم پاسخگوی سوالات و همراه حقوقی شما بصورت تلفنی و حضوری با شماره ای اعلام شده در سایت بنیاد وکلا دردستان شما با تقدیم مراتب احترام فراوان مرتضی ابراهیمی زیولایی

توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، تهران، سعادت آباد-شهرداری جنوبی
۰.۵ بر اساس عملکرد

سلام
صرف این امر را نمیتوان حمل بر ارتکاب جرم کرد

اخذ مشاوره های تخصصی و صرف هزینه در راستای کسب نتیجه مطلوب در پرونده های حقوقی و کیفری و... همیشه منطقی تر از پرداخت خسارات هنگفت ناشی از بی اطلاعی است... با ما در ارتباط باشید

توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، اهواز
۰.۹ بر اساس عملکرد

سلام

شما از کجا متوجه شدید که سیم کارت بر روی آن گوشی یک بار روشن شده؟ به جز گزارش مرجع انتظامی هیچ راهی برای فهمیدن آن نیست اگر شما به استناد این گزارش ادعای سرقت کردید دیگر افترا نیست

امین احمدی

توسط
کارشناس حقوقی ایران، قم
۵ بر اساس عملکرد

ممکن است ایشان از مسروقه بودن اطلاعی نداشته باشد
اما علی ای حال ولو علم هم نداشته باشد می توانید به اتهام غصب از ایشان شکایت کنید
زیر ا ایشان ولو اطلاع نداشته غاصب و یا نهایتا در حکم غاصب محسوب و ملزم به پرداخت منافع زمان استفاده هست

جهت هماهنگی قبول وکالت و مشاوره حقوقی در سراسر ایران عزیز : 09196158805 سلب مسئولیت: تمامی مشاوره های انجام گرفته در حد وسع علمی بوده است. با احترام دکتر محمد هادی رستمی

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران
۱.۲ بر اساس عملکرد

با سلام واحترام
باید دلایل دیگری جهت اثبات ادعای خود مبنی بر سرقتی بودن گوشی عنوان نمایید

جهت مشاوره بیشتر با شماره ۰۹۳۹۷۳۹۴۵۶۹ تماس حاصل نمایید سلب مسولیت:پاسخگویی به سوالات در حد توان علمی اینجانب می باشد و هیچ گونه مسولیتی بر عهده اینجانب نخواهد بود

مشاوره‌های حقوقی مرتبط