متخصصین فعال
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
هادی سالاری کارشناس حقوقی
24m
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
1h
چ کهزاد کارشناس حقوقی
1h
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
2h
معصومه کهن نسب کارشناس حقوقی
2h
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
3h
امیررضا ادیب وکیل پایه یک دادگستری
3h
زینب شرکا کارشناس حقوقی
4h
محدثه هادی وکیل پایه یک دادگستری
5h
نیلوفر سامان پور کارشناس حقوقی
5h
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
5h
مونا علیرضایی کارشناس حقوقی
5h
مینا محمدی کارشناس حقوقی
5h
پریا کیانی مقدم کارشناس حقوقی
5h
۵
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۵
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۲.۷
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۱.۹
مهسا پیشرویان
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
۱.۱
شیرین کریمی
شیرین کریمی کارشناس حقوقی
۰.۹
اکرم فرخ
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
۰

فروشنده به تعهدات خود در زمان قرارداد عمل نمی کند می توانم جهت فسخ قرارداد اقدام کنم؟

با سلام

بنده یه آپارتمان پیش خرید کردم در املاک و قولنامه نوشته شده است و در آن قید شد که فروشنده موظف هست که سند بزند همان سند هایی که در زمان پیش فروش میزنند که فروشنده این کار را انجام نداد بدلیل هزینه هایی که گفت برام داره و مورد دیگه به تعهد های خود نمی خواد عمل کنه مثلا گفته داخل ساختمان را پارکت میکنم و پکیج میزارم و رادیاتور ولی نمی خواهد این هارو اضافه کنه چیکار باید انجام بدهم؟

۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
کارشناس حقوقی ایران, تهران
۱.۹ بر اساس عملکرد

چنانچه تاریخ انجام هر کدام از تعهدات فروشنده رسیده باشد ولیکن ایفاء تعهد انجام نشده باشد می توانید الزام به ایفاء تعهد ایشان را از طریق مراجع قضایی درخواست نمایید.

چنانچه پاسخ من به شما کمک کرده است با شماره تلفن 42818 داخلی 902 تماس حاصل فرمایید.

توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران, شیراز
۵ بر اساس عملکرد

سلام در خصوص انجام تعهدات قراردادی ، هر کدام که موعد اناجم آن فرا برسد و فروشنده انجام ندهد ، می توانید دادخواست الزام به انجام تعهد و خسارات وارده را مطرح نمایید .
به نظر می رسد منظور شما از سند زدن ، تنظیم سند رسمی ( قرارداد ) پیش فروش در دفترخانه است . اگرچنین است ، ضمانت اجرای اینتخلف ماده 23 قانون پیش فروش ساختمان است که جرم انگاری شده است .
در خصوص تجهیزات داخلی ساختمان ، مطابق مفاد قرارداد باید عمل شود در غیر این صورت تابع عرف است .

چنان‌چه پاسخی که برای شما ارسال شد راه گشا بوده، در صورت تمایل می توانید به منظور تعیین وقتِ مشاوره تلفنی یا حضوری و یا اعطای وکالت در پرونده ، صرفاً از طریق ارسال پیام در پیام رسان واتساپ یا تلگرام به شماره همراه 09177102389 اقدام فرمائید .

توسط
کارشناس حقوقی ایران, دلیجان
۵ بر اساس عملکرد

با درود فراوان
میتوانید نسبت به ایفای از فروشنده شکایت نمایید ..........

اگر پاسخ من به شما کمک کرده است ، با من تماس بگیرید . امیر ضیغمی کارشناس حقوقی ۰۹۱۰۰۸۲۲۹۴۴ (( سلب مسئولیت : نسبت به مشاوره ها و پاسخ های ارائه شده کارشناس هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نداشته و پاسخ ها در حد توانایی علمی و فنی ارائه میگردد .))

مشاوره‌های حقوقی مرتبط