متخصصین فعال
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
جواد احمدیان کارشناس حقوقی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
غلامرضا قربانی وکیل پایه یک قوه قضاییه
مینا محمدی کارشناس حقوقی
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
11m
21m
محمد مهدی حمیدی کارشناس حقوقی
30m
مهدیه چاپاری کارشناس حقوقی
39m
محمد رضا هاشمی کارآموز کانون وکلای دادگستری
40m
بهنام رفیعی وکیل پایه یک دادگستری
53m
ابوذر محمدی نژاد وکیل پایه یک قوه قضاییه
1h
شیرین کریمی کارشناس حقوقی
1h
محمد هادی رستمی کارشناس حقوقی
1h
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
2h
صادق تقی لو وکیل پایه یک دادگستری
2h
سیدمهرداد توسلی کارشناس حقوقی
2h
ساسان جعفری کارشناس حقوقی
2h

ما متوجه شدیم شما مشکل حقوقی دارید

با برترین وکلای بنیاد وکلا مشاوره تلفنی رزرو کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات حقوقی خود را حل کنید.

ثانیه : دقیقه

مشاوره تلفنی با وکلای برتر بنیاد وکلا

رزرو سریع
۵
شهریار پورحکیمی
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
۵
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۴.۸
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۳.۹
مصطفی عباسی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
۱.۵
علی جلیلی
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۱.۴
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۲

پس از رای بدوی مبنی بر اینکه دیه به شاکی باید پرداخت شود، آیا شاکی میتواند تامین خواسته بگیرد و اموال دیه دهنده را توقیف کند؟

سلام
پس از رای بدوی مبنی بر اینکه دیه به شاکی باید پرداخت شود، آیا شاکی میتواند تامین خواسته بگیرد؟
و اموال دیه دهنده را توقیف کند؟
یا تامین خواسته فقط در صورتی که رای قطعی شود میتواند داده شود؟
آیا این صحیح است که مدت زمان پرداخت دیه یک سال از وقوع جرم میباشد؟
با تشکر از جوابتان

۶ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، تهران، سعادت آباد-شهرداری جنوبی
۰.۴ بر اساس عملکرد

سلام
امکان اخذ تامین خواسته دارید اما منطقی ترین راه آن لست که در پرونده اجرایی تقاضای توقیف اموال محکوم علیه را نمایید تا بدون هزینه این کار انجام شود...
مهلت پرداخت هم بستگی به نوع جنایت دارد، اگر عمدی بوده باشد یکسال است

اخذ مشاوره های تخصصی و صرف هزینه در راستای کسب نتیجه مطلوب در پرونده های حقوقی و کیفری و... همیشه منطقی تر از پرداخت خسارات هنگفت ناشی از بی اطلاعی است... با ما در ارتباط باشید

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران، شهرک اکباتان-فاز دو
۰ بر اساس عملکرد

تامین خواسته منوط به قطعیت رای نبوده و حتی قبل از صدور رای نیز امکان صدور چنین قراری هست.چنین محدودیت زمانی نیز برای پرداخت دیه وجود ندارد.

توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، شیراز
۵ بر اساس عملکرد

سلام مدت زمان پرداخت دیه بستگی به نوع جرم که عمدی یا غیر عمدی بوده متفاوت است . در خصوص تامین خواسته این امر در بازپرسی امکان پذیر بوده .
ماده ۱۰۷- شاکی می‌تواند تامین ضرر و زیان خود را از بازپرس بخواهد. هرگاه این تقاضا مبتنی بر ادله قابل قبول باشد، بازپرس قرار تامین خواسته صادر می‌کند.
البته می توان گفت که این ماده منحصر به بازپرسی نیست و در دادگاه هم امکان پذیر است اما چون رای صادر شده ، در عمل میسر نیست .

در صورت نیاز به مشاوره تکمیلی یا در خصوص موضوعات دیگر از طریق پانل مشاوره تلفنی اقدام نمایید .شماره همراه اعلام شده صرفاً جهت طرح سوال در واتساپ و ارزیابی توسط وکیل می باشد.ضمناً ارائه مشاوره درحد توان علمی بنده است و مسئولیتی برعهده این جانب نمی باشد.

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۵ بر اساس عملکرد

پذیرش تامین خواسته با مقام‌ قضایی است
یکسال درجرایم عمدی لست

توسط
کارشناس حقوقی ایران، کرمانشاه
۰.۳ بر اساس عملکرد

بسمه تعالی : در فرض سوال حضرتعالی ..
پاسخ ۱- تامین خواسته در هر زمانی انمکان پذیر است و اصولا قبل از قطعیت رای ، شاکی باید تضمین لازم را که حدودا ده الی پانزده درصد خواسته است که نقدا باید به حساب سپرده دادگستری واریز نماید و ضمن یادآوری عرض کنم بعد ارز صدور رای قطعی دیگر تامین خواسته معنی ندارد بلکه بعد از صدور رای قطعی هر مالی از جانب شاکی بعنوان مال ( مشتکی عنه یامحکوم علیه ) معرفی گردد قابلیت توقیف دارد مگر که مالکیت شخص دیگری بر آن محرز گردد.
۲- مهلت زمان پرداخت دیه در جرح غیر عمد دوسال از زمان وقوع .مهلت زمان پرداخت دیه در خطای محض
سه سال ...مهلت زمان پرداخت دیه در جرح عمد یک سال از زمان وقوع استن اما توجه بفرمایید دیه به نرخ روز محاسبه میگردد .

و کفی بالله وکیلا .

توسط محمد سنجابی ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

بسیار عالی

توسط
کارشناس حقوقی ایران، قم
۴.۶ بر اساس عملکرد

شاکی میتواند تامین خواسته بگیرد.
و اموال دیه دهنده را توقیف کند.

این صحیح است که مدت زمان پرداخت دیه در جرایم عمدی یک سال از وقوع جرم میباشد.

جهت هماهنگی قبول وکالت و مشاوره حقوقی در سراسر ایران عزیز : 09196158805 سلب مسئولیت: تمامی مشاوره های انجام گرفته در حد وسع علمی بوده است. با احترام دکتر محمد هادی رستمی

مشاوره‌های حقوقی مرتبط