لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

آیا داور در فرایند رسیدگی به پرونده داوری، می تواند از مراجع ذیصلاح مانند بانک ها ادارات استعلام نماید؟

پرسیده شده

باسلام- در صورتیکه ادارات همکاری نکنند و رسیدگی داوری نیز منوط به اخذ استعلامات باشد، تکلیف چیست؟

۱۵ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام
با توجه به ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی مدنی به نظر می رسد داوران چنین اختیاری داشته باشند، اما با توجه به ماده ۲۱۲ همین قانون، به نظر می رسد این ادارات مکلف به پاسخ گویی به داور نیستند.
در مواد ۴۵۴ تا ۵۰۱ قانون فوق که در مورد داوری است، این موضوع به صراحت قید نشده است. نظر جمع صائب است.

گفتگو با متخصصین آنلاین
ایمان خانپور
ایمان خانپور ۰.۰ کارشناس حقوقی
۵ / ۵ (۱) دیدگاه
فاطمه امیری
فاطمه امیری ۱.۹ وکیل پایه دو دادگستری مرکز وکلا
۴.۹ / ۵ (۱۶۲) دیدگاه
حسین حاجی زاده
حسین حاجی زاده ۴.۴ وکیل پایه یک دادگستری مرکز وکلا
۴.۸ / ۵ (۲۶۳) دیدگاه

با درود بله چنین حقی مفروض است

سلام و عرض ادب
بله مجاز است

با سسلام
بله این حق را دارا می باشند.

با سلام بله داور باید در حد توان تحقیقات لازم را انجام دهد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.