لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
گفتگو با متخصصین آنلاین
۹ متخصص آنلاین

آیا با داشتن رسید عادی طرف مقابل می تواند زیر حرف هایی که زده بزند و شکایت نماید؟

پرسیده شده

سلام
بنده ۲۲ ماه پیش سیستم رزرواسیون بلیط هواپیما از شرکتی خریداری کردم و بعد یک ماه یکی از دوستان صمیمی بنده هم درخواست کردن براشون بخرم و بنده براشون خریدم تا مدتی کار می کردند و در اسفند ۹۷ بنده بابت فروش مقداری سکه که از قبل ارازن بود خریداری کرده بودم و وقتی سکه چند برابر شد قصد فروش داشتم هیچ طلافروشی نمی خریدن بخاطر نوسانات ارز و طلا و این بنده خدا پیشنهاد داد به ایشان بفروشم و چند روزه پول رو میدن و بلاخره به ایشان دادم و ایشان مقداری از بنده طلب داشتن و نیز امتیاز رزرواسیون سایت فروش بلیط خودشون رو بابت مقداری از بدهی به من واگذار کرد و برای بقیه پولم سفته داد و برگه ای که تایپ کرده بودند که بابت بدهی که به من داشته مقداری طلب از من داشته و نیز سایت خودش رو به بنده واگذار کرده و دیگه هیچ مبلغی از من نمیخواد جز مبلغی که من از ایشون میخوام خلاصه موقع سررسید رسید و باید مبلغ رو به بنده میداد و طبق برگه بعد از پرداخت بنده رسید ها و سفته ها رو به ایشان برگردانم ولی ایشان پرداخت نکردن بلاخره بعد دو سه ماه مجبور به ارسال اظهار نامه شدم و ایشان زنگ زدن مهلت گرفتن و در این مدت از بنده شکایت مبنی بر کلاهبرداری کردن و ادعا کردن که برگه سفید امضا و انگشت است و نیز ادعا کردن سال قبل سایت رو چون درصد سودش پایین بوده سرش رو کلاه گذاشتم با مبلغ بالا بهشون فروختم .
الان چند سوال دارم
۱- وقتی ایشان سایتی رو طبق برگه ای که بین ما بوده در انتهای متن تایپی امضا و انگشت زده شده و زیر متن تایپی هم نوشته این برگه مورد تائید و صحت بنده می باشد و ... بازم انگشت و امضا کرده ایا می تونه مدعی بشه که این برگه سفید بوده با اینکه ایشان استاد دانشگاه و عضو هئیت علمی دانشگاه است. بنده حتی به بازپرسی درخواست کارشناسی دادم که معلوم بشه چون دو جا انگشت زده یکی انتهای متن که انگشتی که زده رو یه متن بوده و یکی پاین تر از متن که اگر انگشت روی متن باشه یعنی درست است و اگر زیر پس یعنی سفید بوده ولی بازپرس محل نگذاشت و حتی گفتم اگر متنی نبوده چرا در انتها با دیت خط خودش نوشته این برگه مورد تائید و صحت بنده بوده
۲. وقتی ایشان در دو رسید یکی رسید تایپی و دومی رسید با دست خط خودش در یک برگه a۴ از اول تا اخر باز توضیح داده برگه قبلی هم مورد تائید است و تا این تاریخ از بنده مبلغی نمیخواد و بدهی به ایشان ندارم و بعد از پرداخت مبلغ ۵ فقره سفته رو باید من به این شخص بدهم ایا شخص میتونه بگه من این دو برگه یکی تایپی و یکی با دست خط خودش که اعتراف کرده رو قبول نکنه بگه من نمی دونستم و نوشتم بگه قبول ندارم
۳- وقتی در برگه ما بین یکدیگر که امضا و انگشت خورده که سایت رو واگذار کرده بابت بدهی ایشان به بنده ایا می تونه بعد چندین ماه بخاطر فرار از بدهی ایشان به من، بعد بیاد الکی مدعی بشه ۲۰ ماه پیش وقتی این سایت رو از ایشون خریدم سم رو کلاه گذاشته و چون درصد درامد سود سایت پایین بوده اگر اینطور بوده چرا ۲۰ ماه پیش شاکی نشده چرا وقتی برگه داده و واگذار به من کرده ادعا نکرده و به همون قیمت به بنده داده و چرا ۸ ماه بعد واگذار کرده وقتی من مدعی پولم شدم بابت بدهی که به من داره برای فرار از پرداخت این ادعا رو کرده
الان بازپرسی چون اشناش بود قرار نهایی به مجرمیت بنده به کلاهبرداری صادر کردن و گفتند می تونید اعتراض کنید و نیز میره به دادگاه دست قاضی باید چکار کنم. حتی اس ام اس هاش هست که گفته چشم پرداخت می کنم وقت بدهو چند پیامکش یا دو رسید یکی تایپی و یکی با دست خط ایشون همه با امضا و اثر انگشت و نیز سفته. باید چکار کنم و باید چکار کنم که این برگه هایی که به من داده و سفته و اس ام اس همه مدراک من هست و اینکه ایشون از بنده نه برگه ای داره و نه مدرکی فقط با صحبت کردن ادعا کرده و اونم چون بازپرس یکی از آشنایان این شخص است و اینکه محل وقوع جرم یعنی قرار داد و تحویل سکه و گرفتن سفته تهران بوده و چرا باید در شهرستان خودش در استان دیگه شکایت کنه

۹ پاسخ #44145564
۲۳,۷۷۲
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادهای خرید و فروش
اکبر هدایی‌ متنق زینب علیپور سید عبدالرسول میرقادری حسام خوشگواری
۳۶۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۲۰۷) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۹ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام
دادگاه نمی‌تواند بی‌دلیل نظر کار‌شناسی را نادیده بگیرد.
۱- ارجاع امر به کار‌شناسی: دادگاه موظف است در صورت ضرورت با دقت در سند، تطبیق خط، امضا، اثر انگشت یا هر سند را به کار‌شناس رسمی یا اداره تشخیص هویت پلیس که مورد وثوق دادگاه باشد، ارجاع دهد.

۲-سند از جمله مهمترین ادله اثبات دعوی در امور مدنی محسوب می‌شود. ماده ۱۲۸۴ قانون مدنی در تعریف سند بیان می‌کند «سند عبارت است از هر نوشته‌ای که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد.» طبق این تعریف، دو عنصر «نوشته بودن» و «قابل استناد بودن در مقام دعوی و دفاع» از ارکان متشکله سند محسوب می‌شود.
تطبیق خط، امضا و ... با اسناد مسلم‌الصدور: تطبیق خط، امضا، مهر یا اثر انگشت سند مورد تعرض با اسناد مسلم‌الصدور رایج‌ترین راهی است که ارائه می‌شود بنابراین طرفی که باید اصالت سند یا جعلیت را اثبات کند، سند مسلم‌الصدوری به دادگاه ارائه می‌دهد تا حسب مورد خط، امضا، مهر یا اثر انگشت سند با آن مطابقت داده شود. اساس تطبیق ممکن است سند عادی یا رسمی باشد. آنچه مهم است مسلم‌الصدور بودن انتساب آن به کسی است که سند در برابر او مورد استفاده واقع شده است.
۳-برای فرار از پرداخت این ادعا رو کرده/ناتوانی از اثبات صحت اسناد بدون آن که قادر به اثبات آن باشد
. بازپرس وظایف قانونی خود را تحت نظارت دادستان انجام می‌دهد.
اگر جرم خارج از حوزه قضایی محل ماموریت بازپرس واقع شده باشد، اما در حوزه او کشف یا مرتکب در آن حوزه دستگیر شود، بازپرس تحقیقات و اقدامات مقتضی را به عمل می‌آورد و در صورت لزوم، قرار تامین نیز صادر می‌کند و چنانچه قرار صادره منتهی به بازداشت متهم شود، پس از رسیدگی به اعتراض وی در دادگاه کیفری که بازپرس در معیت آن انجام وظیفه می کند، با صدور قرار عدم صلاحیت، پرونده را به همراه متهم، حداکثر ظرف ۴۸ ساعت، به دادسرای محل وقوع جرم می فرستد.
هرگاه شاکی هویت مرتکب را به دادستان اعلام کند یا مرتکب به نحو دیگری شناخته شود، به دستور دادستان، موضوع دوباره تعقیب می‌شود. در مواردی که پرونده مطابق قانون به طور مستقیم در دادگاه مطرح شود، دادگاه راسا مطابق مقررات قانونی اقدام می‌کند.
باید چکار کنم /////با توجه به مواد قانونی فوق و دلایل و مدارک موجود و گرفتن مشاور و وکیل براحتی می توانید احقاق حق کنید

۱ بهمن ۱۳۹۸

تشکر از شما و راهنمایی

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید
گفتگو با متخصصین آنلاین
احسان عبدالهی
احسان عبدالهی ۴.۶ وکیل پایه یک قوه قضاییه
۴.۷ / ۵ (۱۱۴) دیدگاه
فاطمه زارع
فاطمه زارع ۰.۲ وکیل پایه یک قوه قضاییه
۵ / ۵ (۳) دیدگاه
پریسا عطاریان
پریسا عطاریان ۱.۲ وکیل پایه یک دادگستری
۴.۶ / ۵ (۴۸) دیدگاه

با سلام، حتما در دادگاه کیفری دوی به این موارد اشاره کنید، آیا پرونده به کارشناسی خط و اصالت امضاء ارجاع گردید؟

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادهای خرید و فروش
اکبر هدایی‌ متنق زینب علیپور سید عبدالرسول میرقادری حسام خوشگواری
۳۶۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۲۰۷) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

سلام
به طور کلی اسناد و مدارک و قراردادهایی که بین اشخاص تنظیم می شود اصل بر صحت و اعتبار آن است مگر آنکه یک طرف مدعی جعل یا سفید امضا یا امانت بودن آن شود که در این موارد قاضی آن را معمولا از طریق کارشناسی مورد رسیدگی قرار می‌دهد و چنانچه به اصالت آن خدشه ای وارد نشود و دلیلی بر امانت و سوء استفاده شدن از آن نباشد بین طرفین معتبر و حاکمیت دارد باید به مفاد آن عمل شود و کسی که نوشته به نفع اوست می‌تواند با اقامه دعوای حقوقی اجرای تعهدات موضوع آن را از دادگاه درخواست نماید.

سلام باتوضیحاتی که شمادادید درحال حاضرشمااز ایشان طلبکار هستید وحتی دستخط و ‌سفته هم دارید .اگر بااین مدارکی که داریدبازهم بازپرس برایتان قرارمجرمیت صادرنموده نگران نباشید مدارکی که شمادارید دقیقا دال برای گناهی شماهست شمافقط طلبی از ایشان دارید وایشان می خواسته بااین شکایت فراراز دین خود کند .
درابتدای اعتراض می بایست به محل وقوع جرم ادعایی ایشان اعتراض نمایید وتقاضای صدور قرارعدم صلاحیت کنید
درادامه باتوضیحاتی که راجع به طلب خودتان می دهید و ارایه ی دست نوشته ایشان وسفته و ارتباط بین انها واینکه ایشان این اسناد رابابت بدهی خود به بنده داده است مطالب خود راتوضیح می دهید
اگر شاکی امضاودست نوشته خود راقبول ندارد تقاضای ارجاع امر به کارشناس خط وامضا رابخواهید تازمان نوشتن وامضانمودن شاکی واینکه آیا خط وامضا ازشاکی هست یانه بررسی شود بااین لایحه اعتراضی اگر تمام مطالبی که فرمودید همینطورباشد به نتیجه مطلوب خواهید رسید.
موفق باشید

با سلام،با توجه به سوال مطرح شده در خصوص داشتن رسید عادی و شکایت طرف مقابل،لازم به ذکر است شما با داشتن رسید عادی از ایشان و ارسال اظهارنامه می توانید به صورت دعوای حقوقی اقدام به طرح دعوی نمائید و شکایت طرف مقابل شما جنبه کیفری داشته و می بایست به قطعیت برسد تا بار اثباتی داشته باشد.

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادهای خرید و فروش
اکبر هدایی‌ متنق زینب علیپور سید عبدالرسول میرقادری حسام خوشگواری
۳۶۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۲۰۷) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

باسلام بله رسید عادی سند محسوب می گرددولی خوانده میتواند نسبت به سند عادی انکار وتردید کند وجهت اثبات دلایل خواهان بهتر است شهود نیز به دادگاه معرفی کند

باسلام نسبت به سند عادی طرف مقابل می توان انکاروتردید نمود ولی شما می توانید آن سند به کارشناس ارجاع کنید که با تطابق امضا وی بااسناد مسلم الصدور که قبلا به امضا وی رسیده صحت وسقم موضوع را کشف وحقیقت روشن شود.

طبق فرمایش شما و مدارک و مستندات موجود حق با شما بوده و نگران این نباشید که بازپرس علیه شما نظر داده چرا که مرحله بعد نظر دادستان سپس دادگاه بدوی و نهایتا دادگاه تجدید نظر را پیش رو خواهید داشت لذا دلایل متقن خود را براساس مدارک و ستندات موجود در مراحل بعدی اشاره کنید مضاف بر آن چنانچه از عملکرد بازپرس شکایت دارید میتوانید علیه وی در دادسرای کارکنان دولت شکایت نمایید.

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادهای خرید و فروش
اکبر هدایی‌ متنق زینب علیپور سید عبدالرسول میرقادری حسام خوشگواری
۳۶۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۲۰۷) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام
اگر شما کپی دارید از اون دو تا قرارداد که نوشته وامضا کرده نمی تواند زیر حرفش بزند چون خودش قبول کرده وهر دو امضضا کردید

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.