متخصصین فعال
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
نیلوفر سامان پور کارشناس حقوقی
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
فاطمه حسین پور وکیل پایه یک قوه قضاییه
1m
ابوذر محمدی نژاد وکیل پایه یک قوه قضاییه
2m
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
3m
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
11m
علیرضا دهقانی کارشناس حقوقی
15m
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
24m
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
31m
مینا محمدی کارشناس حقوقی
43m
شیرین کریمی کارشناس حقوقی
44m
محمد علی ملکی وکیل پایه یک دادگستری
52m
رضا یوسفی وکیل پایه یک دادگستری
1h
بهار صحراییان وکیل پایه یک دادگستری
1h
غلامرضا شاه تقی کارشناس حقوقی
1h
محمد هادی رستمی کارشناس حقوقی
1h
محمدعلی رضائی برزانی وکیل پایه یک قوه قضاییه
1h
حسام خوشگواری وکیل پایه یک دادگستری
1h
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
1h
۵
شهریار پورحکیمی
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
۵
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۴.۷
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۳.۸
مصطفی عباسی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
۱.۹
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۱.۸
علی جلیلی
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۰

امکان دادن صلح طلب به شخص ثالث وجود دارد؟

با سلام

از شخصی طلب روی کاغذ دارم و بدلیل استنکاف شخص از پرداخت آن در مرحله انتخاب وکیل و تسلیم دادخواست به دادگاه می باشم.

آیا می توانم طلبم را به شخص سومی صلح نمایم و او از طریق همان وکیل مراحل قضایی را ادامه دهد و در صورت موفقیت پول را برای خود دریافت نماید؟

ممنونم

۴ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
کارشناس حقوقی ایران، قم
۲.۸ بر اساس عملکرد

در واقع شما قصد انعقاد عقد حواله را دارید که تنها باشرایط زیر ممکن است

ماده ۷۲۴
حواله عقدی است که به موجب آن طلب شخصی از ذمه‌ی مدیون به ذمه‌ی شخص ثالثی منتقل می‌گردد. مدیون را محیل، طلبکار را محتال، شخص ثالث را محال‌علیه می‌گویند.

ماده ۷۲۵
حواله محقق نمی‌شود مگر با رضای محتال و قبول محال‌علیه.

ماده ۷۲۶
اگر در مورد حواله، محیل مدیون محتال نباشد احکام در آن جاری نخواهد بود.

ماده ۷۲۷
برای صحت آن لازم نیست که محال‌علیه مدیون به محیل باشد در این صورت محال‌علیه پس ازقبولی در حکم ضامن است.

ماده ۷۲۸
در صحت حواله، ملائت محال‌علیه شرط نیست.

ماده ۷۲۹
هر گاه در وقت حواله، محال‌علیه معسر بوده و محتال جاهل به اعسار او باشد محتال می‌تواند آن را فسخ و به محیل رجوع کند.

ماده ۷۳۰
پس از تحقق حواله، ذمه‌ی محیل از دینی که آن داده بری و ذمه‌ی محال‌علیه مشغول می‌شود.

ماده ۷۳۱
در صورتی که محال‌علیه مدیون محیل نبوده بعد از ادای وجه آن می‌تواند به همان مقداری که پرداخته است رجوع به محیل نماید.

ماده ۷۳۲
حواله عقدی است لازم و هیچ یک از محیل و محتال و محال‌علیه نمی‌تواند آن را فسخ کند مگر در مورد ماده ۷۲۹ و یا در صورتی که خیار فسخ شرط شده باشد.

مشکل حقوقی شما بدون راه حل نیست قبول وکالت و مشاوره حقوقی در سراسر ایران عزیز 09196158805 سلب مسئولیت: تمامی مشاوره های انجام گرفته در حد وسع علمی بوده است. با احترام دکتر محمد هادی رستمی

توسط اکبر نجفی ۲۰ تیر ۱۳۹۸

با سپاس از سرکار
باید در دفترخانه تنظیم نمایم ؟ آیا نمونه ای وجود دارد که دریافت نمایم؟
ممنون از وقت شما

توسط محمد هادی رستمی ۲۱ تیر ۱۳۹۸

خیر نیازی نیست لزوما

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران
۱.۲ بر اساس عملکرد

با سلام و احترام
این امر نوعی عقد حواله می باشد و مستلزم رعایت شرایط و مفاد عقد حواله می باشد

حقوق خواندگان نجیب زادگانند

توسط
کارآموز کانون وکلای دادگستری ایران، کرج
۱.۸ بر اساس عملکرد

با سلام
بله امکان دارد

💡✔🚩

توسط اکبر نجفی ۲۰ تیر ۱۳۹۸

با سپاس از سرکار
باید در دفترخانه تنظیم نمایم ؟ آیا نمونه ای وجود دارد که دریافت نمایم؟
ممنون از وقت شما

توسط علی جلیلی ۲۱ تیر ۱۳۹۸

با سلام
بله دردفترخانه تنظیم نمایید

توسط
کارآموز کانون وکلای دادگستری ایران، تهران، انقلاب-کالج
۱.۱ بر اساس عملکرد

بله انتقال دین است و امکان دارد

در صورت تمايل مي توانيد به منظور تعيين وقت مشاوره حضوري و وكالت دعاوي به شماره09121982647 تماس حاصل فرماييد(قبول پرونده ي ملكي از سراسر ايران)

مشاوره‌های حقوقی مرتبط