لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۰

مدت زمانی که طول میکشد تا احضاریه دادگاه برای پرداخت مهریه به زوج ابلاغ شود چقدر میباشد؟

باسلام.
بنده دردوران عقدمیباشم که همسرم درخواست مهریه کرده است.شورای حل اختلاف بنده را احضارکردومن ادعاکردم که این مبلغ مهریه خواسته شده درصلاحیت شورا نمیابشد(عین 110سکه و150مثقال طلا مقوم شده درحد5میلیون).آیاگفته اینجانب قابل قیول است؟واگرقراراست بعداراین به دادگاه برود،احضاریه دادگاه چندوقت بعدبه دست من میرسد؟باتوجه به اینکه من وهمسرم ساکن یک شهرنیستیم واوازشهرخودش اقدام کرده است.
باتشکر ازراهنماییتون.

۸ پاسخ برای این سوال ثبت شده

بله مطابق قانون جدید تصویب شده مهریه و نفقه و ... دیگر مقوم نخواهد شد و زوجه باید معادل مبلغ مهریه هزینه ی دادرسی بپردازد.احضاریه حدودا یک ماه زمان میبرد تا به شما ابلاغ شود.موید باشید

سلام و درود
حدود یک ماه طول میکشد
و هزینه ی دادرسی ب عهده ی زوجه میباشد وقتی ب شما مهریه تعلق گرفت میتوانید هزینه ی دادرسی رو مرداخت کنید

سلام
۱۰۸۲قانون مدنی میگویید ب مجرد عقد زن مالک مهر میشود و هر گونه تصرفی ک بخواهد متواند انجام دهد و شورای حل اختلاف تا مبالغ ۲۰میلیون تومان را دارد و حرف شما درست است بعداز شکایت و طی کردن مراحل قانونی و تکمیل پرونده احضاریه بدستان میرسد حدودا یک ماه زمان میبرد

چنانچه شما به بهای خواسته اعتراض نموده اید شورای حل اختلاف با صدور قرار عدم صلاحیت پرونده را به دادگاه خانواده ارسال نموده و بستگی به شعبه ای که پرونده به آن ارجاع شود برای طرفین احضاریه ارسال می گردد

با سلام
ابلاغ و دعوت شورا جهت سازش شما بوده است و در نهایت و در صورت عدم سازش به دادگاه صالح ارجاع می شود و اینکه ابلاغ چقدر طول می کشد بستگی به ارسال و روند کاری اداری دادگاه شهر شما می باشد چون متفاوت است و به نسبت ازدحام پرونده ها طول میکشه

باسلام/باتوجه به میزان مهریه همسرشما /صلاحیت رسیدگی به مهریه همسرشما درصلاحیت دادگاه میباشد وشما میتوانید به مبلغ مقوم شده اعتراض کنید وشورای حل اختلاف باید قرارعدم صلاحیت صادرکند.اگرمهریه ازدادگاه پیگیری شود معمولا ظرف یک هفته از زمان جلسه رسیدگی اطلاع پیدا خواهیدنمود.البته حتما درسامانه ثنا ثبت نام بفرمایید.

با رویه جدید دادگاه‌ها مهریه به قیمت واقعی مقوم می‌گردد و خواسته شما صحیح بوده است.
و در صورتی که ایراد عدم صلاحیت را بپذیرند پرونده به شعبه به دادگاه فرستاده می‌شود و پس از تعیین وقت بسته به روال شعبه حدود یک ماه زمان می‌برد.

سلام
با توجه به اینکه در حال حاضر ابلاغ از طریق سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی صورت میگیرد و چنانچه در سامانه مذکور ثبت نام نموده باشید در کمترین زمان پس از صدور ابلاغ وقت رسیدگی از تاریخ جلسه با ارسال ابلاغیه به سامانه ثنا از طریق صفحه شخصی خود مطلع خواهید شد.
حضور در شورا با توجه به عدم صلاحیت شورا به رسیدگی به موضوع خواسته احتمالا فقط از باب صلح و سازش و یا از بابت نوع طرح دعوا و تقویم به کمتر از ۲۰ میلیون تومان بوده است که با توجه به اعلام شما با صدور قرار عدم صلاحیت پرونده به مرجع صالح ارسال خواهد شد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.