لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام
چنانچه جرم قابل گذشت باشد،اجرای آن‌ متوقف میشود و در صورتی که غیر قابل گذشت باشد محکوم علیه میتواند از دادگاه صادر کننده حکم قطعی درخواست تجدیدنظر در میزان مجازات را بنماید.

توسط ناشناس | ۲۵ دی ۱۳۹۸

ممنون از پاسخ

هرگاه شاکی یا مدعی خصوصی در جرائم غیر قابل گذشت، پس از قطعی شدن حکم از شکایت خود صرفنظر کند، محکوم علیه می تواند از دادگاه صادر کننده حکم قطعی، درخواست کند در میزان مجازات او تجدید نظر شود. در این صورت، دادگاه به درخواست محکوم علیه در وقت فوق العاده و با حضور دادستان یا نماینده او با رعایت مقررات ماده (۳۰۰) این قانون، رسیدگی می کند و مجازات را در صورت اقتضاء در حدود قانون تخفیف می دهد یا به مجازاتی که مناسب تر به حال محکوم علیه باشد، تبدیل می کند .

توسط ناشناس | ۲۵ دی ۱۳۹۸

ممنون از لطف و پاسخگویی شما. جرم فروش مال غیر است و متهم محکوم به سه سال حبس شده است.آیا باز هم تخفیف برای متهم وجود دارد؟

باسلام
شاکی ممکن است از پیگیری شکایت خودش منصرف شود یا به واسطه دریافت ضرر و زیان یا هر دلیل دیگری، رضایت خودش را اعلام کند؛ در برخی جرایم به صرف گذشت شاکی، تعقیب متوقف می‌شود اما در برخی جرایم، گذشت شاکی، تاثیری در پیگیری شکایت نداشته و تنها شاید باعث تخفیف در مجازات متهم شود

توسط ناشناس | ۲۵ دی ۱۳۹۸

ممنون از لطف و پاسخگویی شما. جرم فروش مال غیر است و متهم محکوم به سه سال حبس شده است.آیا باز هم تخفیف برای متهم وجود دارد؟

توسط سعیده کریم فر | ۲۳ ساعت پیش

فروش مال غیر و یا انتقال مال غیر از جمله جرایمی است که علاوه بر اینکه نظم و امنیت جامعه را به هم می‌زند، خسارت‌های مادی را برمالک وارد می‌کندو کسی که مرتکب انتقال مال غیر شده است، حتی در صورتیکه شاکی رضایت دهد، جرم جنبه عمومی دارد و مجازات او به کلی از بین نمیرود.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.