لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

چگونه به عنوان متخصص در بنیاد وکلا مشاوره حقوقی تلفنی ارائه دهید

راهنمای فعالسازی قابلیت ارائه مشاوره حقوقی تلفنی

جهت فعالسازی ارائه مشاوره حقوقی تلفنی در ادامه با ما همراه باشید.
متخصصان برای ارائه خدمت مشاوره تلفنی می بایست ابتدا این خدمت را از پنل کاربری خود فعالسازی نمایند تا پس از تایید از سمت سایت بنیاد وکلا، قابل دسترسی برای عموم قرار گیرد.
در اولین قدم اگر در سامانه بنیاد وکلا ثبت نام نکرده اید ابتدا فرآیند ثبت نام به عنوان وکیل یا کارشناس حقوقی را به صورت کاملا رایگان در بنیاد وکلا انجام نمایید و پروفایل حقوقی خود را تکمیل و ارائه نمایید.
سایر کاربران متخصص که دارای نام کاربری و رمز عبور هستند؛ با استفاده از نام کاربری (شماره تماس) و رمز عبور خود به پنل کاربری خود می توانند دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب که ابتدا طبق تصویر زیر در محلی که با شماره 1 مشخص شده است، کشور خود را انخاب نمایید و در قدم شماره دوم تلفن همراه خود را وارد نمایید و گزینه ادامه را بزنید.

فعالسازی مشاوره تلفنی

در صفحه بعد مطابق با تصویر زیر رمز عبور خود را در مکان شماره 1 درج نمایید و یا در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید بر مکان شماره 2 گزینهکلمه عبور را فراموش کرده ام کلبک کنید. سپس دکمه ورود را بزنید.

فعالسازی مشاوره تلفنی 1

با زدن دکمه ورود وارد حساب کاربری خود می شوید.

مطابق تصویر زیر در محل شماره 1 نام نام خانوادگی شما نمایش داده می شود و به منزله حضور شما در حساب کاربریتان می باشد.

در محل شماره 2 صفحه پنل کاربری قرار داد. بر روی گزینه 2 کلیک نمایید و وارد پنل کاربری شوید.

 

 

فعالسازی مشاوره تلفنی3

 

از داخل پنل کاربری گزینه مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.
در ادامه با باز شدن منوی کشویی روی گزینه مدیریت خدمت کلیک نمایید.با کلیک روی گزینه مدیریت خدمت صفحه زیر برایتان باز می گردد.

فعالسازی مشاوره تلفنی 3

 

در صفحه مدیریت خدمت مطابق تصویر قبل، بسته های پیش فرض بر اساس موضوعات حقوقی و در سه نوع تایم زمانی، با قیمت گذاری پیشنهادی توسط بنیاد وکلا وجود دارد. قیمت و مبلغ هر بسته قابلیت تغییر قیمت بنابر پیشنهاد هر شخص متخصص را دارد. محل شماره 2 یکی از بسته های مشاوره حقوقی تلفنی 15 دقیقه ای با موضوع خانواده را نشان می دهد.

در محل شماره 1 با کلیک بر روی هر کدام از مدت های زمانی، بسته های موضوعی مرتبط با مهارت های کاری انتخاب شده توسط شما، نمایش داده می شود.

جهت اعلام آمادگی برای ارائه هر کدام از بسته های مشاوره حقوقی تلفنی اقدام به فعالسازی نمایید.
به این ترتیب کهبا کلیک بر روی دکمه فعالسازی هر بسته پیشنهادی، صفحه ای کوچک مانند تصویر زیر برایتان گشوده می شود.

فعالسازی مشاوره حقوقی تلفنی4

در این صفحه این قابلیت برای شما وجود دارد مبلغ پیشنهادی خود برای ارائه مشاوره حقوقی تلفنیرا در محل شماره 1 درج نمایید. همزمان با درج مبلغ، مبلغ دریافتی شما و کارمزد بنیاد وکلا محاسبه می گردد و اطلاع رسانی می شود.
در ادامه با انتخاب گزینه شماره 3 گزینهنمایش عمومی در سایت و دکمه ثبت نهایی، با پیغام خدمت ارائه شده شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید از سوی کارشناسانبنیاد وکلا در اختیار عموم قرار خواهد گرفت، روبرو می شوید.
دقت فرمایید در صورتی که گزینه شماره 2 یعنی گزینه اجازه می دهم بنیاد وکلا با قیمت پیشنهادی خود سفارش به من تخصیص دهد را انتخاب نمایید، مبلغ پیشنهادی بنیاد وکلا برای شما ثبت می گردد.

تذکر: برای درج قیمت پیشنهادی برای مشاوره حقوقی تلفنی به قوانین و مقررات بنیاد وکلا مراجعه کنید.

در مدتی که بسته پیشنهادی شما غیرفعال باشد بسته بهرنگ خاکستری می باشد و در مدتی که در انتظار تایید می باشد، رنگ بسته به رنگ زرد در می آید و پس از تایید به رنگ سبز تبدیل می شود.
پس از تایید کارشناسان بسته پیشنهادی شما برای عموم مردم جهت ثبت سفارش در دسترس قرار می گیرد.
در ادامه با ثبت سفارش مشاوره حقوقی تلفنی برای متخصصان، سفارشات در محل شماره 1 مطابق تصویر زیر، بخش سفارش های در انتظار بررسی قرار خواهد گرفت. که در تصویر زیر هیچ سفارشی برای کاربر متخصص وجود ندارد.

فعالسازی مشاوره تلفنی 5


طبق قوانین و مقررات استفاده از سامانه بنیاد وکلا، متخصصان موظف هستند ساعات و روزهای ارائه خدمت را به کارشناسان پشتیبانی اطلاع رسانی نمایند و در موعد مقرر در دسترسجهت برقراری تماس تلفنی و ارائه مشاوره حقوقی تلفنی باشند.
پس از ثبت سفارش مشاوره و پرداخت مبلغ سفارش،کارشناسان پشتیبانی با شما در تماس خواهند بود، همچنین اطلاع رسانی های لازم از طریق سیستم اعلانات، از طریق ایمیل و اس ام اس و نوتیفیکیشن پنل کاربری به شما اعلام خواهد شد.