بین‌ الملل

مسکن رایانه ای در کانادا

مسکن یارانه‌ای چیست؟

مسکن یارانه‌ای به نوعی از مسکن می گویند که برای پرداخت اجاره شما از دولت یا یک سازمان خصوصی کمک دریافت می‌کنید.

هدف مسکن یارانه‌ای فراهم کردن مسکن ارزان قیمت برای کسانی است که پول زیادی ندارند.

شما اجاره را بر پایه استطاعت مالی خود پرداخت می‌کنید، نه بر اساس اندازه یا نوع مسکنی که در آن زندگی می‌کنید.

معمولاً، میزان اجاره‌ای که پرداخت می‌کنید با توجه به درآمد شما تعیین می‌شود که اصطلاحاً به آن rent-geared-to-income housing می گویند.

به طور کلی، شما حدوداً ۳۰ درصد از درآمده ماهانه خود را برای اجاره مسکن پرداخت می‌کنید و باقی اجاره توسط دولت یا یک سازمان خصوصی تأمین می‌شود. به این کمک مالی یارانه گفته می‌شود.

اگر یارانه شما بر اساس درآمدتان تعیین نشده باشد، به آن مکمل اجاره گفته می‌شود.

انواع مسکن یارانه‌ای

مسکن یارانه‌ای می‌تواند یک اتاق، یک آپارتمان با یک یا چند اتاق، یا یک خانه ویلایی باشد. انواع مردم در مسکن یارانه‌ای زندگی می‌کنند که شامل افراد مجرد، زوج‌ها و خانواده‌های دارای فرزند می‌شود.

یارانه‌های مسکن به روش‌های مختلف مدیریت و تأمین مالی می‌شوند:

مالکیت و مدیریت مسکن تعاونی توسط اعضای تعاونی انجام می‌شود. تعاونی‌ها برای ارائه مسکن یارانه‌ای به ساکنان با درآمد کم از دولت کمک‌های مالی دریافت می‌کنند.

برخی تعاونی‌ها برای گروه‌های خاصی از مردم مانند سالمندان، افراد دارای معلولیت، یا هنرمندان می‌باشند.

مسکن غیر انتفاعی می‌تواند خصوصی یا متعلق به شهرداری‌ها باشد. مسکن غیر انتفاعی خصوصی متعلق به اشخاص، گروه‌های اجتماعی مانند گروه‌های مذهبی یا قومی – فرهنگی بوده و توسط آن‌ها مدیریت می‌شود. مسکن غیر انتفاعی شهرداری متعلق به شهرداری‌ها بوده و توسط آن‌ها مدیریت می‌شود.

بالای ۱۰۰ شهرداری در استان اونتاریو مسکن غیر انتفاعی ارائه می‌دهند.

مالکیت و مدیریت شرکت‌های مسکن محلی توسط دولت‌های محلی که مسئول تأمین مسکن، رفاه اجتماعی و خدمات آمبولانس می‌باشد انجام می‌شود. تا سال ۲۰۰۱، شرکت‌های مسکن محلی تحت مالکیت دولت‌های استانی بودند و مسکن دولتی نامیده می‌شدند.

در استان اونتاریو برای مسکن یارانه‌ای لیست انتظار وجود دارد.

در برخی از منطقه‌ها، لیست انتظار در حال حاضر بیش از ۱۰ سال می‌باشد؛ در دیگر مناطق دوره انتظار کم‌تر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با یک اداره محلی یا مرکز اطلاعات مسکن تماس بگیرید.

آیا من واجد شرایط استفاده از مسکن یارانه‌ای هستم؟

شما برای استفاده از مسکن یارانه باید واجد شرایط خاصی باشید.

شما واجد شرایط استفاده از مسکن یارانه‌ای هستید، اگر:

  • هر کدام از اعضای خانواده شما یا یک شهروند کانادا و دارای اقامت دائم کانادا یا یک متقاضی پناهندگی می‌باشد.
  • حداقل یکی از اعضای خانواده ۱۶ ساله یا بیشتر است.
  • شما قبلاً از خدمات مسکن اجتماعی استفاده کرده‌اید، اجاره‌های خود را به طور کامل پرداخت نموده‌اید، و هیچ وقت حداقل برای ۲ سال (یا بیشتر در برخی مناطق) درآمد خود را مخفی نکرده‌اید.
  • شما یک ملک دائمی دارید، شما باید ظرف شش ماه از زمان ورود (یا بیشتر در برخی مناطق) آن را بفروشید
  • شما معلول هستید، شما باید قادر به زندگی مستقل باشید یا بتوانید هماهنگی‌های لازم را برای دریافت کمک و پشتیبانی انجام بدهید، مگر این که کمک و پشتیبانی مذکور بخشی از خدمات ارائه شده به شما باشد.
چگونه می‌توانم برای دریافت مسکن یارانه‌ای ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام مسکن یارانه‌ای، شما باید با یک مرکز هماهنگ کننده در منطقه تماس بگیرید؛ این مراکز اطلاعات مورد نیاز در مورد مسکن غیر انتفاعی، تعاونی و دولتی را در منطقه شما در اختیارتان قرار خواهند داد.

در بسیاری از منطقه‌های برای مسکن یارانه‌ای لیست انتظار وجود دارد، بنابراین ابتدا باید وارد یکی از این لیست‌های انتظار شوید.

اگر چه هر منطقه سیاست‌های خاص خود را دارد، برخی قوانین در سراسر اونتاریو یکسان می‌باشند:

از شما درخواست خواهد شد تا یک فرم ثبت نام را پر کنید؛ تمامی افراد بالای ۱۶ سال سن در خانواده شما باید این فرم را امضا کنند.

در استان اونتاریو برای مسکن یارانه‌ای لیست انتظار وجود دارد. در برخی از منطقه‌ها، لیست انتظار در حال حاضر بیش از ۱۰ سال می‌باشد. در دیگر مناطق دوره انتظار کم‌تر است.

اولویت ارائه مسکن یارانه‌ای با کسانی خواهد بود که مدت زمان بیشتری در لیست انتظار بوده‌اند؛ هر چند، اگر شما قربانی هر نوع از خشونت خانگی بوده‌اید (همسر آزاری، سالمند آزاری، کودک آزاری) اولویت با شما خواهد بود.

در برخی مناطق، دیگر گروه‌ها از اولویت برخوردار هستند.

برای جزئیات بیشتر در این مورد می‌توانید از کارکنان مراکز هماهنگ کننده در منطقه خود سؤال بپرسید.

شما می‌توانید برای یک یا چند ساختمان ثبت نام کنید؛ هر قدر برای ساختمان‌های بیشتری ثبت نام کنید، زودتر یک آپارتمان به شما پیشنهاد خواهد شد.

اطمینان حاصل کنید ساختمان‌هایی که برای آن‌ها ثبت نام کنید، شرایط و حداقل انتظارات شما از جایی که می‌خواهید زندگی کنید را برآورده می‌کنند.

اگر در یکی از ساختمان‌هایی که ثبت نام کرده‌اید آپارتمانی به شما پیشنهاد شود ولی تصمیم بگیرید که آپارتمان مذکور آن چیزی که می‌خواهید نیست، می‌توانید آن را رد کنید.

ولی اگر سه بار آپارتمان پیشنهادی را رد کنید، شما از لیست انتظار خارج خواهید شد و دیگر آپارتمانی به شما پیشنهاد نخواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا